Ev / Tavsiyeler / Yabancı Dizi Önerisi – Vikings #2
Poster gg

Yabancı Dizi Önerisi – Vikings #2

Merhaba Oyungg ailesi, bugün sizlere Vikings dizisini tanıtacağım. İyi okumalar.

Evet seriye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yazım her bölümünü en az iki kere izlediğim Vikings olacak.

Vikings, History‘nin üstlendiği Kanada-İrlanda ortak yapımı bir dizidir. 11. yüzyılı konu alan bu dizi  3 Mart 2013‘te başlamıştır, bugüne kadar 49 bölüm yayımlandı. Toplam da dört sezon çıktı ve beşincisi yolda. Vikings izlediğim en iyi yabancı dizi diyebilirim. Bu dizi de her şey var arkadaş, savaş, aşk, ihanet, din, strateji, drama. Yönetmen her şeyden birazcık katmış ve gerçekten de süper bir dizi ortaya çıkarmış. Dizi de senaryonun yanı sıra oyunculukta mükemmel, gerçekten üst düzey oyuncular oynuyor.

Oyunculara kısaca değinecek olursak ; 

Ragnar : Travis Fimmel

Lagertha : Katheryn Winnick <3 <3 <3

Rollo : Clive Standen

Floki : Gustaf Skarsgård

Bjorn : Alexander Ludwig

Senaryosu ise ;

11.yüzyılda her yeri yakıp yıkacak kadar güçlü olan Ragnar Lothbrok’un hikayesi anlatılıyor. Ragnar batıya açılmanın yöntemini buluyor ve tayfasını topluyor. Tayfanın başında Ragnar’ı sonsuza dek destekleyecek olan Floki olacak. Floki bir mühendis ve Ragnar‘ın en iyi dostu, beraber batıya açılıp, batıyı yağmalıyorlar, kızlara tecavüz ediyorlar ve köle alıp şehirlerine dönüyorlar. Ragnar’ın bu zenginliğini gören İskandinav halkı Ragnar‘ı seviyor ve destekliyor. Ragnar‘da kralı öldürüp, kral oluyor ve yeni serüvenlere atılıyor. Bu serüvenlere atılırken birçok dostunu kaybediyor, yeni dostluklar ediniyor ve yeni düşmanlar kazanıyor. Ragnar‘ın her geçen gün ünü artıyor ve Ragnar bir gün gerçekten kral oluyor.

Peki Ragnar ölse ne olur ya da öldü mü?

Eğer Ragnar ölürse, yerine gelebilecek birçok oğlu bulunuyor. Evlatları Ragnar‘ın kanının son damlasına kadar savaşır ve Ragnar‘ın soyunu devam ettirmeye çalışır. Tabii ki Ragnar‘ın soyunu kurutmak isteyenler de boş durmaz.

Filmde etkilendiğim en iyi nokta neydi diye sorarsanız kesinlikle savaş sahneleri derdim. Çünkü yapımcının dediklerine göre çoğu savaş sahnesinde animasyon kullanmıyor, figüranlar savaşıyormuş. Bu da gerçekçi bir savaş sağlıyor.

Vikings izlemek için neden aramanıza gerek yok! Gidin başlatın birinci bölümden ve gerçek dizi keyfinin tadına varın.

Vikings Trailer ;

Facebook grubumuza katılmayı unutmayın ? Buraya tıklayarak katılabilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

İyi Oyunlar Oyungg ailesi!

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.