Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Yeni Bir Minecraft Oyunu, Minecraft: Dungeons Geliyor!
Poster gg

Yeni Bir Minecraft Oyunu, Minecraft: Dungeons Geliyor!

Mojang, MineCon 2018’de Minecraft: Dungeons’ı Duyurdu

Geçtiğimiz gün düzenlenen MineCon etkinliğinde Minecraft: Dungeons duyuruldu. Bununla birlikte Minecraft’a Village and Pillage adında bir güncelleme geleceğini de öğrendik. 2019’da bizimle olacak olan Minecraft: Dungeons’ın alışık olduğumuz Minecraft’tan farklı olacağını düşünüyoruz.

Çünkü oyunu geliştiren Mojang ekibi, Minecraft: Dungeons’ıeski klasik zindan-macera oyunlarından ilham alındı” cümlesiyle tanıtıyor.

MineCon Earth 2018 Etkinliği

Oyun firmaları kendi oyunlarını tanıtmak ve kemik bir kitle oluşturmak için etkinlikler düzenlerler. Bu etkinliklere hem oyun basını, hem de oyunun hayran kitlesi akın eder. Minecraft’ın dünyanın her tarafında devasa oyuncu kitlelerine sahip olması, MineCon Earth 2018 etkinliğinin varlığını açıklar nitelikte. Peki bu yılın MineCon Earth etkinliğinde neler olmuş, gelin bir bakalım.

Minecraft Etkinliğinde Neler Duyuruldu?

MINECRAFT: DUNGEONS

Mojang bu yılın MineCon 2018 etkinliğinde, Minecraft: Dungeons adlı oyunun küçük ama kararlı bir ekip tarafından geliştirildiğini ve üçüncü şahıs aksiyon oyunu olacağını duyurdu. Arkadaşlarımızla beraber oynayabileceğimiz Minecraft: Dungeons’da asansörler olacak. Elbette yeni silahlar ve canavarlar da olacaktır. Oyunun dört kişilik oynanabileceğini ve bir sürü içerik sunacağını belirten ekip lideri Jens Bergensten şöyle söylüyor,

Minecraft’ı düşününce aklıma çoklu bir evren geliyor. Zindanlar kaçınılmaz olarak Minecraft dünyasının bir parçası. Belli görevlere ve özel yaratıklara ev sahipliği yapıyor.”

Mojang, 2019’da çıkacak yeni oyunu hakkında pek detay vermediği için istediğimiz hayali kurabiliriz. Bloklardan oluşan bir dünyada, rahatça hareket edebildiğimiz; hack-and-slash (vur-ha-vur) türünde bir Minecraft mı isteriz yoksa karakterimize çok yukarıdan bakmadığımız; gizem etkeninin önde olduğu bir Minecraft mı?

Oyunun fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

2019 yılı içerisinde çıkacak olan Minecraft: Dungeons oyunu hakkında yeni bilgileri kaçırmamak için takipte kalın!

VILLAGE AND PILLAGE GÜNCELLEMESİ

 

MineCon Earth 2018’de, yeni bir Minecraft oyunu ile birlikte yeni bir güncelleme de duyuruldu. Village and Pillage (Kasaba ve Yağma) güncellemesi kapsamında kasap, kütüphaneci, deri ustası, çiftçi, çoban vb. gibi bir sürü meslek sahibi ve oyuncu-dostu NPC’ler eklenirken; güncellemenin Pillage tarafında da arbalet kullanan yağmacılar görünüyor. Oyuncular köyleri bu yağmacılardan koruma şansına sahip olacaklar. Köylüler bulundukları biyom şartlarına göre giyinmiş olacaklar.

Yağmacıların Beasts denilen canavarları olacağını ve oyuna arbalet silahının ekleneceği de detaylar arasında. Village and Pillage güncellemesi 2019’da bizimle olacak.

Bir de oyunda artık pandalar var. Evet pandalar!

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.