Ev / Listeler / Yerli Olduğu Pek Bilinmeyen 7 Teknoloji Markası
Valorant names

Yerli Olduğu Pek Bilinmeyen 7 Teknoloji Markası

Yerli olduğunu eğer pek bilmeyenlerdenseniz, markalar doğru yolda demektir. Milli duygularınızı sömürmeden isimlerini duyurabilmişler.

Listede sadece oyunlarla ilgili markaları kullanmak istemedik, zaten 10 büyük marka çıkartamayacağımız da aşikar. O yüzden bu ‘teknoloji’ listesi epey karma olacak. Sonuçta ‘Beyaz Eşya’ bile teknoloji değil mi?

1. Beko

Beyaz Eşya dedikten hemen sonra Beko’yu anmak doğru olurdu. Dünyaca isim yapmayı başarmış bu markanın hakları ülkemizde yer alıyor.

2. General Mobile

“Sat Discovery al” sözü ile bir dönem adından sosyal medyada bolca söz ettiren General Mobile, Google gibi büyük şirketlerle ortak yürüttüğü projelerle gönlümüzde yerini kazanıyor. Başarılarının devamını diliyoruz.

3. Piranha

Genelde ses teknolojileri üretmesiyle hatırladığımız Piranha’yı biraz araştırırsanız ürün yelpazesinin ne kadar geniş olduğunu görebiliyorsunuz.

4. Preo

Rengindeki turuncuyu da aldığı nokta olan Teknosa’nın alt markası olarak birçok ürün ile piyasaya giren Preo, yeni ve güçlü isimlerden birisi gibi duruyor.

5. Casper

Casper’ın yerli bir marka olduğunu bilgisayarlarla ve markalarla haşır neşir olanlar biliyor olabilir gerçi, fakat bilmeyenler için belirtmekte fayda vardı. Çünkü son yıllarda sergiledikleri çalışmalar ve modellerle global başarısı ortada olan markalardan pek bir farkları yok gibi duruyor açıkçası.

6. Pardus

İlk defa duyanlar için, Pardus ülkemizin işletim sistemi olma özelliğini taşıyor. Linux ile birlikte geliştirilen Pardus meşaketli olan yoluna, bir yukarı, bir aşağı şeklinde devam ediyor. Emeğin büyüklüğü, getirisinin de büyük olmasını umma sebebimiz.

7. AirTies

Kablosuz ağlar ile ilgili ürünlere göz atmak için bir gezintiye çıktığınızda bol bol görebileceğiniz AirTies markası da listemize yerli teknoloji ürünleri arasında girmeyi başardı. 2004 yılında kurulan şirket, günümüzde hizmetini sürdürmeye devam ediyor.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

2 Yorumlar

  1. 7 markadan 3’ü çöpten farksız. Pardus desen Debian temalı sistem, Casper desen ayrı bir hayal kırıklığı, Preo’da Çin malı ürünlerin logolusu.

    • Eran "AramdaJungle" Küçük

      Henüz yazarken bunları ben de fark ettim Onur. Hatta liste ismi 7 değil, 10’du, 3 tane daha bulamadım hani öyle düşün. Üzücü bir durumda olduğumuz gerçeğiyle karşılaştım bu yazının ardından.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.