Ev / Haberler / Yılın Oyun Ödülleri Adayları Belli Oldu!

Yılın Oyun Ödülleri Adayları Belli Oldu!

The Game Awards Adayları Belli Oldu!

2018 yılının oyun ödülleri için adaylar belli oldu!

Oyun ödülleri beşinci yılının adayları Salı günü duyuruldu. Geoff Keighley’nin düzenlediği The Game Awards’un önde gelen adayları arasında God of War, Red Dead Redemption 2  var. Bu iki oyun, 23 adet oyun kategorisinde 8 tane adaylık almış durumda. Oyun Ödülleri adaylarına oy vermek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Assassin’s Creed Odyssey, Celeste, Monster Hunter: World, Marvel’s Spider Man, God of War, Red Dead Redemption 2, Game of the Year (Yılın Oyunu) ödülüne aday olarak gösterildi.

Kazananlar sosyal medya üzerinden verilen oylarla belirlenecek ve The Game Awards 7 Aralık’ta canlı olarak Youtube, Twitch, Twitter, Facebook, Mixer, Playstation 4, Xbox Live ve Steam TV’den izlenebilecek.

The Game Awards 2018 adayları listesine bir bakalım.

 

YILIN OYUNU ADAYLARI

 (Game of the Year)

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

 

EN İYİ DEVAM EDEN OYUN ADAYLARI

(Best Ongoing Game)

  • Destiny 2 (Bungie / Activision)
  • Fortnite (Epic Games)
  • No Man’s Sky (Hello Games)
  • Overwatch (Blizzard)
  • Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

 

EN İYİ OYUN YÖNETİMİ

(Best Game Direction)

  • A Way Out (Hazelight Studios / EA)
  • Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
  • God of War (Sony Manta Monica ( SIE)
  • Marvel’s Spider-Man ( Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

 

EN İYİ ANLATIM

(Best Narrative)

  • Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
  • Marvel’s Spider Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

 

EN İYİ SANAT YÖNETİMİ

(Best Art Direction)

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Return of Obra Din (3909 LLC)

 

EN İYİ MÜZİK

(Best Score / Music)

  • Celeste (Lena Raine)
  • God of War (Bear McCreary)
  • Marvel’s Spider-Man (John Paesano)
  • Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom (Joe Hisaishi)
  • Octopath Travelet (Yasunori Nishiki)
  • Red Dead Redemption 2 (Woody Jackson)

 

EN İYİ SES TASARIMI

(Best Audio Design)

  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch Studios / Activision)
  • Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • God of War (Sony Santa Monica ( SIE)
  • Marvel’s Spider Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

 

EN İYİ PERFORMANS

(Best Performance)

  • Bryan Dechart as Connor, Detroit: Become Human
  • Christopher Judge as Kratos, God of War
  • Melissanthi Mahut as Kassandra, Assassin’s Creed Odyssey
  • Roger Clark as Arthur Morgan, Red Dead Redemption 2
  • Yuri Lowenthal as Peter Parker, Marvel’s Spider Man

 

ETKİ OYUNLARI

(Games for Impact)

  • 11-11 Memories Retold (Digixart / Aardman Animation / Bandai Namco Entertainment)
  • Celeste
  • Florence
  • Life is Strange 2: Episode 1
  • The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories (White Owls / Arc System Works)

 

EN İYİ BAĞIMSIZ OYUN

(Best Independent Game)

  • Best Independent Game
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • Dead Cells (Motion Twin)
  • Into the Breach (Subset Games)
  • Return of the Obra Dinn (3909 LLC)
  • The Messenger (Sabotage Studio)

 

EN İYİ MOBİL OYUN

(Best Mobile)

  • Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
  • Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
  • Fortnite (Epic Games)
  • PUBG Mobile (Lightspeed & Quantum / Tencent Games)
  • Reigns: Game of Thrones (Nerial / Developer Digital)

 

EN İYİ SANAL/ARTTIRILMIŞ GERÇEKLİK OYUNU

(Best VR/AR Game)

  • Astro Bot Rescue Mission (SIE Japan Studio / SIE)
  • Beat Saber (Beat Games)
  • Firewall Zero Hour (First Contact Entertainment / SIE)
  • Moss (Polyarc Games)
  • Tetris Effect (Resonair / Enhance Inc.)

 

EN İYİ AKSİYON OYUNU

(Best Action Game)

  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
  • Dead Cells (Motion Twin)
  • Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
  • Far Cry 5 (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Mega Man 11 (Capcom)

 

 

EN İYİ AKSİYON/MACERA OYUNU

(Best Action/Adventure Game)

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider Man (Insomniac / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Shadow of the Tomb Raider (Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix)

 

EN İYİ ROL YAPMA OYUNU

(Best Role-playing Game)

  • Dragon Quest 11: Echoes of an Elusive Age (Square Enix / Square Enix)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom (Level 5 / Bandai Namco Entertainment)
  • Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
  • Pillars of Eternity II: Deadfire (Obsidian Entertainment / Versus Evil)

 

EN İYİ DÖVÜŞ OYUNU

(Best Fighting)

  • BlazBlue: Cross Tag Battle (Arc System Works)
  • Dragon Ball FighterZ (Arc System Works / Bandai Namco Entertainment)
  • Soulcalibur 6 (Bandai Namco Studios / Bandai Namco Entertainment)
  • Street Fighter 5 Arcade (Dimps / Capcom)

 

EN İYİ AİLE OYUNU

(Best Family Game)

  • Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
  • Nintendo Labo (Nintendo EPD / Nintendo)
  • Overcooked 2 (Ghost Town Games / Team 17)
  • Starlink: Battle for Atlas (Ubisoft Toronto / Ubisoft)
  • Super Mario Party (NDCube / Nintendo)

 

EN İYİ STRATEJİ OYUNU

(Best Strategy Game)

  • Battletech (Harebrained Schemes / Paradox Interactive)
  • Frostpunk (11 bit studios)
  • Into the Breach (Subset Games)
  • The Banner Saga 3 (Stoic Studio / Versus Evil)
  • Valkyria Chronicles 4 (Sega CS3 / Sega)

 

EN İYİ SPOR/YARIŞ OYUNU

(Best Sports/Racing)

  • FIFA 19 (EA Vancouver / EA Sports)
  • Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
  • NBA 2K19 (Visual Concepts / 2K Sports)
  • Pro Evolution Soccer 2019 (PES Productions / Konami)

 

EN İYİ ÇOK OYUNCULU OYUN

(Best Multiplayer Game)

  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
  • Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
  • Fortnite (Epic Games)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Sea of Thieves (Rare / Microsoft Studios)

 

EN İYİ ÖĞRENCİ OYUNU

(Best Student Game)

  • Combat 2018 (Inland Norway University of Applied Sciences – Norway)
  • Dash Quasar (UC Santa Cruz)
  • JERA (Digipen Bilbao, Spain)
  • LIFF (ISTART Digital – France)
  • RE: Charge (MIT)

 

EN İYİ ÇIKIŞLI BAĞIMSIZ OYUN

(Best Debut Indie Game)

  • Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
  • Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
  • Moss (Polyarc Games)
  • The Messenger (Sabotage Studio)
  • Yoku’s Island Express (Villa Gorilla)

 

EN İYİ E-SPOR OYUNU

(Best E-Sports Game)

  • Counter-Strike: Global Offensive
  • Dota 2
  • Fortnite
  • League of Legends
  • Overwatch

 

EN İYİ E-SPOR OYUNCUSU

(Best E-Sports Player)

  • Dominique “SonicFox” McLean (Echo Fox)
  • Hajime “Tokido” Taniguchi
  • Jian “Uzi” Zi-Hao (Royal Never Give Up)
Oleksandr “s1mple” Kostyliev (Natus Vincere)
  • Sung-hyeon “JJoNak” Bang (New York Excelsior)

 

 

EN İYİ E-SPOR TAKIMI

(Best E-Sports Team)

  • Astralis (CSGO)
  • Cloud9 (LOL)
  • Fnatic (LOL)
  • London Spitfire (Overwatch)
  • OG (Dota 2)

 

EN İYİ E-SPOR KOÇU

(Best E-Sports Coach)

  • Bok “Reapered” Han-gyu (Cloud9)
  • Cristian “ppasarel” Bănăseanu (OG)
  • Danny “zonic” Sørensen (Astralis)
  • Dylan Falco (Fnatic)
  • Jakob “YamatoCannon” Mebdi (Team Vitality)
  • Janko “YNk” Paunovic (MiBR)

 

EN İYİ E-SPOR ETKİNLİĞİ

(Best E-Sports Event)

  • ELEAGUE Major: Boston 2018
  • Evo 2018
  • League of Legends World Championship
  • Overwatch League Grand Finals
  • The International 2018

 

 EN İYİ E-SPOR SUNUCUSU

(Best E-Sports Host)

  • Alex “Goldenboy” Mendez
  • Alex “Machine” Richardson
  • AndersBlume Eefje “Sjokz” Depoortere
  • Paul “RedEye” Chaloner

 

EN İYİ E-SPOR ANLARI

(Best E-Sports Moment)

  • C9 Comeback Win In Triple OT vs FAZE (ELEAGUE)
KT vs IG Base Race (LOL Worlds)
G2 Beating RNG (LOL Worlds)
  • OG’s Massive Upset of LGD (DOTA 2 Finals)
  • SonicFox Side Switch Against Go1 in DBZ (EVO)

 

YILIN EN İYİ İÇERİK ÜRETİCİSİ

(Content Creator of the Year)

  • Lupo
  • Myth
  • Ninja
  • Pokimane
  • Willyrex

 

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

 

 

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Üretmeye çalışan, kitaplar, diziler, filmler ve oyunlar ile yaşamını sürdüren genç bir öğrencidir. Büyüdüğünde işsiz kalacağının farkında.

Buna da bak!

Engellerinin Durduramadığı 10 Engelli Oyun Karakteri

Hepimizin potansiyel birer engelli adayıyız. Durum böyleyken oyun dünyasında da elbette engelli karakterler de yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir