Ev / Haberler / Yılın Son Çeyreğinden Oyun Haberleri ve Duyurular

Yılın Son Çeyreğinden Oyun Haberleri ve Duyurular

Valorant names

Geçtiğimiz günlerde EVO 2019’un başlaması ve bu yılın 4. çeyreğine doğru hızla ilerlememizden ötürü son zamanlarda çokça oyun haberleri duyar olduk. Bu yazıda yakın zamanda ortaya çıkan oyun haberlerine bakıp gündemin nabzını tutacağız.

Darksiders II: Deathinitive Edition

Gelen ilk haber Nintendo sahipleri için. Sevilen hack&slash serisi Darksiders’ın ikinci oyunu olan Darksiders II: Deathinitive Edition, Nintendo Switch’e geliyor. Darksiders’ın resmi Youtube hesabından paylaşılan videoya göre oyun 26 Eylül 2019 tarihi itibariyle Nintendo üzerinden oynanabilecek.

 King of Fighters 15

Bir diğer haberimiz ise dövüş oyunu severler için. Beğenilen dövüş oyunu serisi King Of Fighters‘ın yeni oyunu King Of Fighters XV, resmi olarak duyuruldu. Serinin son oyunu 2016 yılında çıkmış ve oynanan kitle tarafında genel olarak sevilmişti. Yeni oyunla ilgili olarak elimizde logosu dışında hiçbir bilgi yok. İlerleyen zamanda çıkış tarihi, hangi platformlara geleceği gibi bilgilerin paylaşılacağını ekleyelim.

Halo Infinite

Geçtiğimiz E3’te Xbox’ın yeni konsolu Project Scarlett ile duyurulan Halo Infinite, ayrıca Xbox One’a da gelecek. Halo serisinin geliştirme ekibi direktörü Frank O’Connor bununla ilgili birkaç açıklamada bulundu.

Halo Infinite’in asıl çıkacağı konsolun Project Scarlett olduğunu ve bu konu üzerinde ekipçe çok sıkı bir şekilde çalıştıklarını söyleyen O’Connor, Xbox One ile ilgili olan düşüncelerini de dile getirdi. Halo Infinite’in Project Scarlett’te harika bir tecrübe sunacağını, aynı tecrübeyi Xbox One üzerinden oynayanların da yaşayacağını söyledi. O’Connor’a göre Xbox One’ın sunacağı deneyim kesinlikle Scarlet’inkinden kötü olmayacak. O’Connor bu konu üzerinde bolca durarak oyuncuların içini rahatlatmaya çalıştı.

Xbox’ın üzerinde çalışmakta olduğu Project Scarlett, şu anda piyasadaki oyun konsollarından çok daha üstün bir performans vaat ediyor. Bize 8K çözünürlük ve 120 fps gibi alışık olmadığımız değerler sunan Scarlett’in rakibi ise Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5 olacak.

 

Halo İnfinite ile ilgili bir diğer ayrıntı ise konsollara ve bilgisayarla aynı gün çıkacak olması. Bu yüzden oyuncular, ellerindeki imkanlara göre oyunu istedikleri platform üzerinden oynama şansına sahip olacaklar. Hangisini tercih edecekleri ise oyunculara kalmış.

Son zamanlarda duyurulan önemli oyun haberleri bu şekildeydi. Daha fazla sinema, oyun ve teknoloji için sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

 

Hakkında Onat ÇAKALCI

Yeni şeyler tüketmeyi ve bunları çevremdekilerle paylaşmayı severim. Tıpkı burada yapmaya çalıştığım gibi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.