Ev / Röportajlar / Yorekok İle Oyunlar Üzerine Kısa Bir Söyleşi

Yorekok İle Oyunlar Üzerine Kısa Bir Söyleşi

Valorant names

Youtube’un manyak şişkosu Yorekok’u, nam-ı diğer Babakok’u tanımayanınız yoktur herhalde? Biz de GİST alanında onu yakalamışken oyunlar hakkında konuşmadan bırakmak istemedik ve kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

-Youtube ve günlük işlerinizden arta kalan vakitlerinizde hangi oyunları oynuyorsunuz?

Yorekok: Ben daha çok retro oyunlar oynamayı tercih ediyorum. O dönem oyunları bana daha sıcak geliyor. Özellikle Playstation 1 ve Playstation 2 oyunlarını hala severek oynuyorum. Bunlar haricinde Overwatch ve PUBG şu sıralar oynadığım daha güncel oyunlar. PUBG bana biraz Counter Strike 1.5 hissi yaşatıyor, sanırım bu yüzden tercih sebeplerim arasında.

-Oyun sektörünün günümüzde ulaştığı nokta hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorekok: Oyunlarda özellikle DLC’ler ile birlikte bir bozulma başladı. Artık çoğu oyun tam çıkmıyor. Zaten oyunda var olması gereken içerikler DLC’ler ile oyunculara sunulmaya başlandı. Bu furyayı başlatan oyun da bana göre Commandos. DLC mantığı bana çok uzak. Aslında olayın bu yöne evrilmesinde Steam etkili oldu. Sonuçta item sistemi bir noktada para kazanma ve ticareti zorunlu kılıyor. Bu kesinlikle kötü bir şey değil. Etkileşimin artması bir noktada bir avantaj aynı zamanda.

-Sizi en çok etkilemiş olan oyun hangisi?

Yorekok: Abyss Odyssey beni çok etkilemişti. Sanırım etkilemesinin bir sebebi de hikayesinin yanında zor bir oyun oluşuydu. Onun haricinde Mafia 1 beni etkilemişti. Hatta Mafia 1’de bir araba kovalamacasını bir türlü geçememiştim. İnternetin bu kadar yaygın olmadığı zamanlarda takıldığımız bir bölümü geçmek için video izlemek gibi bir lüksümüz yoktu. Aylarca oyun dergilerinde tam çözüm yayınlanmasını bekleyip o bölümü ancak o sayede geçebilmiştim. Bu iki oyun haricinde Resident Evil 1’de hem oyun dünyasına kazandırdıkları, hem de anlattığı konu ile beni etkileyen oyunlardan bir tanesi.

Yorekok ile oyun dünyası üzerine gerçekleştirdiğimiz sohbet bu kadardı. Peki sizler GİST 2018 alanında olacak hangi kişiler ile söyleşi yapmamızı istersiniz? Yorumlarda bizlerle paylaşın.Ayrıca oyun dünyasındaki diğer gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza da katılabilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.