Ev / Listeler / 2019’da Beklediğimiz Süper Kahraman Filmleri
Poster gg

2019’da Beklediğimiz Süper Kahraman Filmleri

2019’da birçok harika şeyin bizleri beklediğini biliyoruz. Bunlardan birisi de Çizgi Roman klasiklerini sinema perdesinde görmek olacak kuşkusuz. Peki hangi filmler bizi bekliyor?

Bu yıl DC cephesi biraz daha sessiz bekleyişte olacak gibi, yine de bombalar yok değil. Fakat özellikle Marvel’ın birbirinden çeşitli tonla filmini izleyeceğimizi siz de biliyorsunuz. Gelin biz firma ayırt etmeksizin bir liste yapalım. Eksiğimiz vs olacak olursa da yorumlarda bi’ dürtersiniz, hatırlarız.

Glass (18 Ocak)

Bu film bir süper kahraman filmimi emin olmamakla beraber oyuncu kadrosu nedeniyle mutlaka izlemek istiyorum. Fragmanı izlerseniz zaten net bir şekilde görebilirsiniz, dolu dolu bir filmle başlıyoruz seneye. James McAvoy’un kötü karakter rolünü nasıl canlandırdığını çok merak ediyorum. Haftaya sinemalarda görüşürüz.

Captain Marvel (8 Mart)

Marvel evrenine yeni dahil olan bu hanım ablamızın da filmi Avangers: Endgame’den bir buçuk ay kadar önce çıkacak. Marvel’ın ilk kadın karakter başrollü filmini de görelim de huzur içerisinde devam edelim senemize. Aynı zamanda kadınların gönlünü almak için 8 Mart tarihini seçmiş olmaları da dikkatten kaçmıyor.

Shazam (5 Nisan)

DC’nin “Yeter bu kadar karanlık” dediği yapımını da sinema perdesinde izlemek istiyorum. Fragmanlardan aldığımız hissiyatla kötü bir iş olmayacak gibi ama görmeden de bir şey söylemek çok riskli oluyor DC filmlerinde biliyorsunuz.

Hellboy (12 Nisan)

Hellboy da senenin Warner Bros imzalı filmlerinden birisi. Hakkında yapılan eleştirilerin kimisi harika iken, kimisi çok kötü durumda. Çıkış tarihi olarak da riskli bir zaman seçmişler. Eğer patlama yapamazsa sönüp gider. Sönüp gitmesinin film yapımcılarına bir zararı olmuyor, genelde gişeden paralarını mutlaka kaldırıyorlar. Fakat Hellboy’a bir daha yaklaşmazlarsa kaybeden biz oluruz.

Avengers: Endgame (26 Nisan)

Genel izleyici kitlesi tarafından senenin en çok beklenen filmi ise 26 Nisan tarihinde bizleri karşılayacak olan Avangers: Endgame. Onun fragmanını muhtemelen izlemişsinizdir fakat biz yine de aşağıya bırakalım. Kimler ölecek, ölenler geri dönecek mi? Döneceklerse nasıl? Birçok sorunun cevabını bu filmle almayı umuyoruz. Umarız Marvel da bizi bu noktada yıkmaz.

X-Men: Dark Phoenix (7 Haziran)

Logan ardından işleri yoluna koymaya başladığını düşündüğüm bir seri X-Men, tabii bunu ne kadar sürdürebilirler bilemiyorum ama Dark Phoenix gerçekten de senenin en önemli yapımlarından birisi olursa da şaşmamak lazım. Çok güçlü bir oyuncu kadrosu var. Yönetmenliğini de filmler konusunda tecrübeli olsa da yönetmenlik konusunda pek adını duymadığımız Simon Kinberg üstlenmiş. Müziklerini de Hans Zimmer’ın yaptığını söyleyerek konuyu noktalayalım.

Spider-Man: Far From Home (5 Temmuz)

Avengers: Endgame ardından Marvel’ın yayınlayacağı ilk film olması akıllarda epey soru işareti bırakıyor. Maalesef film hakkında henüz bir fragman yayınlanmış değil, yayınlanırsa da sinema haberleri kategorimizde mutlaka yerini bulacaktır. İlk filmdeki performanslarını düşürmesinler yeterli bizim için şu anda.

The New Mutants (2 Ağustos)

Başına X-Men yazmamış olduklarına şaşırmıştık, fragmanı izleyene kadar. Genç yönetmen Josh Boone tarafından çekilen film bir hayli garip. Daha çok korku ve gerilim unsurlarını barındırdığını ve psikolojilerimizi zorlayacağını söylemekte fayda var. Umarım harika olur, çünkü çok sevdiğim iki oyuncu da kadroya dahil edilmiş. Hem efsanelerden Antonio Banderas, hem de Game of Thrones’un Arya Stark’ı olan Maisie Williams.

Joker (4 Ekim)

İşte listenin son filmi. Açık konuşmak gerekirse koskoca listede en umutlu dolu olduğum yapım bu. Henüz önümüzde 10 ay olmasına rağmen, gördüğüm kadarıyla harika bir işe başlamışlar. Umarım sinemada izlediğimizde bizi hüsrana uğratmaz. Daha önce çektiği komedi serisi Felekten Bir Gece ile tanıdığımız Todd Phillips’in yönettiği filmde başrolü Joaquin Phoenix üstleniyor. Yapım şimdilik Dram türünde gözüküyor. Fakat karşımıza bir başyapıt çıkarsa da şaşırmayacağımı söylemeliyim.

Not: Filmde Robert De Niro bile var abiler, kötü olursa siteye yeni yazı yazmakta çok zorlanırım haberiniz olsun.

Bu sene çıkacak çoğu filme büyük umutlarla gözlerimizi diktik bekliyoruz. Yazdığımız listelerden ve diğer içeriklerden anında haberdar olmak için Twitter adresimizi de takibe almayı unutmayın lütfen. Sağlıcakla kalın.

 

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.