Ev / Haberler / Bütçe Dostu Nintendo Switch Gelebilir

Bütçe Dostu Nintendo Switch Gelebilir

Poster gg

Son zamanların en çok konuşulan konsollarından Nintendo Switch’i hepiniz duymuşsunuzdur. Hatta Nintendo’nun Türkiye’ye girişinden şu yazımızda bahsetmiştik. Bazı kaynaklara göre yakında bütçe dostu bir Nintendo Switch versiyonu gelebilir.

Geçtiğimiz hafta, Japonya kaynaklı birkaç haber sitesi, daha küçük ve Nintendo Switch SKU adında bir konsol dedikodusundan bahsetmişti. Dedikodu yeni konsolun sonbaharda çıkacağından bahsediyordu. Dün ise Bloomberg‘in kaynaklarına göre Nintendo’nun yeni konsolu Haziran’ın sonu gibi yakın bir tarihte çıkış yapacak.

İlk olarak Mart’ta konuşulmaya başlanan yeni konsolun geçen yılın sonundan beri geliştirilme aşamasında olduğu söyleniyor. Önceki kaynaklara göre Switch’in küçük versiyonu olacak model, televizyona bağlanamıyor veya yerleştirilebileceği standı bulunmuyordu. Yani konsol aynı Nintendo 3DS ve benzerleri gibi elde oynanan bir konsol olacaktı. Fakat Japonya temelli diğer kaynaklar ise buna karşı çıktı.

Düşünülen küçük versiyon “SKU”nun yanında ayrıca daha gelişmiş bir “PRO” versiyon olacağı da söylentiler arasında. Piyasadaki Switch’den daha gelişmiş özelliklere sahip olacağı da söyleniyor.

Sizce Nintendo’nun diğer büyük konsol markaları gibi lite ve pro versiyon çıkartması mantıklı mı? Yorumlarda görüşlerinizi belirtebilirsiniz!

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.