Ev / Haberler / CS:GO Cache Haritasının Yeniden Tasarımı Tamamlandı
Poster gg
CS:GO Cache

CS:GO Cache Haritasının Yeniden Tasarımı Tamamlandı

Bir süredir üzerinde çalışılan CS:GO Cache haritası, ESL Counter-Strike Twitter hesabının gelişmeleri bildirmek üzere attığı bir fotoğraf ile tamamen bitmiş görünüyor. Kesin zamanı bilinmemekle birlikte yakın bir tarihte oyuna ekleneceğinden emin olduğumuz harita üzerinde yapılan birkaç değişikliğe birlikte bakalım.

https://twitter.com/ESLCS/status/1156973896068845568?s=20

E-spor şirketinin attığı bu fotoğraf ile tamamen bittiğini anlayabildiğimiz harita üzerinde aslında çok büyük değişiklikler yok. Oyuncuların alıştığı haritayı bozmamaya çalışarak yapılan bu değişiklikler daha çok takımların avantajlarını eşitlemeye yönelik, bazı cisimlerin konumlandırılmasının değiştirilmesi gibi şeyler. Bu tip değişikliklere örnek olarak harita tasarımcısı FMPONE‘un Kasım ayında paylaştığı harita testinde eklenen kavisli bir binayı verebiliriz.

Kamyon tarafına atılan bir smoke ile T takımının kolaylıkla avantaj kazanması problemine odaklanan tasarımcı, şartları daha eşit hale getirmek adına eklediği bina ile bu problemi az çok çözmüş gibi duruyor. Ayrıca açılan alan küçük de olsa CT takımının daha hızlı hareket etmesini sağlayarak savunmayı daha kolay hale getiriyor. Tabii alanı kamyondan savunan oyuncuların artık bina tarafına da dikkat etmeleri gerekecek gibi görünüyor. Ayrıca T takımının kontrol etmesi gereken açıların sayısı bu bina sebebiyle artıyor fakat bu tür bir yeniliğin CS:GO Cache haritasında bırakacağı etkiyi zamanla göreceğiz.

Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.