Ev / Haberler / Cyberpunk 2077 Hikaye Genişletme Paketleri İçerecek!

Cyberpunk 2077 Hikaye Genişletme Paketleri İçerecek!

Poster gg

The Witcher 3’te hikayeyi uzatmanızı sağlayan Blood and Wine, Hearts of Stone gibi DLC’ler vardı hatırlayacak olursanız. CD Projekt RED, aynı tarzda DLC’leri Cyberpunk 2077 oyununda da çıkarmayı planlıyor. Konuyla ilgili verilen röportaj ve detaylar yazımızda!

Firmanın geliştirici ekibinden Alvin Liu, Prima Games’e verdiği röportajda “Gelecek zamanlarda oyuna eklemeler yapmayı düşünüyoruz. Her şeyin tam olduğundan emin olmak istiyoruz fakat aynı zamanda açık dünyalar kurmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. The Witcher 3‘ü tamamen bitirdikten sonra bile Witcher evreninde neler döndüğünü merak ediyordum. Tahminimce Cyberpunk 2077 de bizi aynı durumla karşı karşıya bırakacak.”

The Witcher 3 piyasaya sürüldükten sonra gelen eklemeler konusunda DLC’yi değil de “Genişletme Paketi” kavramını kullanarak güzel bir yol izlemişti. Buna ek olarak bu paketlerin diğer DLC’ler gibi ceviz kabuğunu doldurmaktan aciz ufak eklentilerden ziyade kendi başlarına bile oyun olabilecek kadar kapsamlı ve kaliteli olması da oyuncuların takdirini toplamıştı. Aynı kalite ve yaklaşım Cyberpunk 2077 oyunundan da bekleniyor. Oyunun geliştirici ekibinin direktörü Alvin Liu da verdiği röportajda kullandığı ifadelerle bunu adeta garantiliyor.

Alvin Liu röportajının devamında ise bu paketlerden dolayı oyunun orijinal hikayesinin küçülmeyeceğine dikkat çekti. “Sizden içerik saklamıyoruz, daha çok para kazanmak için veya oyunu taksit taksit satmak için hikayeyi geleceğe saklamıyoruz. Oyunu tamamıyla, bütün değeriyle oynayacaksınız.”

Cyberpunk 2077

CD Projekt Red’in böyle bir yol izlemesi biz oyuncuların hoşuna gitmiyor da değil. DLC’ler bunun gibi kaliteli ve doyurucu olacaksa, bizi memnun edecekse basalım parayı gitsin arkadaşlar. Umarız Cyberpunk’taki hikaye genişletme paketleri de The Witcher 3‘tekiler kadar kapsamlı olur, doya doya oynarız. Umarız oyuna vereceğimiz paranın acısını söke söke çıkarırız. Cyberpunk 2077 ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.