Ev / Haberler / Discord Go Live Canlı Yayın Hizmeti Başlıyor

Discord Go Live Canlı Yayın Hizmeti Başlıyor

Valorant names

Özellikle oyuncular tarafından oyun içi iletişim için en çok tercih edilen uygulamaların başında gelen Discord canlı yayın hizmeti olan Discord Go Live ‘ı kullanıma açmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Discord yeni canlı yayın özelliği ile bu kez de oyuncuların 10 kişiye kadar canlı yayın yapmalarına olanak sağlıyor. Discord Go Live adlı hizmet sayesinde artık bir Discord sohbet odasında oynadığınız oyunun canlı yayınını yapabileceksiniz. Asıl amacı canlı yayından ziyade arkadaş grubunuz ile oynadığınız oyunu paylaşmak olan uygulama zamanla büyüyerek başlı başına bir platforma da dönüşebilir.

Discord’un bu son özelliği sayesinde başka bir programa gerek kalmadan oynadığınız oyunu arkadaşlarınız ile paylaşabileceksiniz. Canlı yayına başladığınızda sizinle aynı sesli sohbet kanalında bulunan oyuncular yayınınıza katılarak sizi izleme fırsatı buluyorlar. Bu özelliği kullanmak için ek bir ödeme yapmanız gerekmiyor ancak Discord Premium kullanıcısı iseniz yayınları daha yüksek çözünürlük ile izleme fırsatı elde ediyorsunuz.

Henüz tüm kullanıcılar için kullanıma sunulmamış Discord Go Live ‘ın önümüzdeki hafta herkese açık bir şekilde kullanıma sunulması bekleniyor. Oyun, sinema ve teknoloji dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.