Ev / Haberler / Doom 2 Vanilla Modu Yayınlandı!
Valorant names

Doom 2 Vanilla Modu Yayınlandı!

Oyun tarihinin en çok modlanan oyun serilerinden Doom, bu kez de Doom 2 Vanilla modu ile hız kesmeden aksiyona devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz aylarda Doom’un yaratıcılarından olan John Romero, Doom 1 için “Sigil” adında bir mod tasarlamıştı. Çıktığı günden beri modlanan oyun serisi, bir kez daha serinin hayranları tarafından modlandı.

Doom Vanilla Nedir?

Doom Vanilla basitçe, Doom 2 için tasarlanan ve üstüne basa basa MS-DOS üzerinden oynanıldığı söylenen bir mod diyebiliriz. Modun içeriği “Doom 2016 1993’de çıksaydı nasıl olurdu?” sorusuna cevap veriyor. Oyundaki grafiksel anlamdaki değişikliklerden tutun da oyundaki ses dosyalarına kadar her şey Doom 2016 gibi oluyor. Alttaki hud ekranı daha bir şık olmuş, Doomguy yerine Doom Slayer yer alıyor. Doomguy’ın kolları yerine Doom Slayer’in mekanik kolları yer alıyor.  İblislerin dizaynı Doom 2016 iblisleriyle yer değiştirmiş. Haliyle oyundaki silahlar ve animasyonları da değişti. Bölüm dizaynları ona göre tasarlanmış, hatta Doom 2016’daki bazı eşyalar oyuna eklenmiş.

Trailer videosundan izlediğimiz kadarıyla müziklerde de bir değişiklik var fakat tam emin olamadık. Göstermelik koyulmuş da olabilir. Mesela videoda Mick Gordon’un yaptığı “Bfg Division” isimli müziği eski oyunlara uyarlanmış versiyonunu duyuyorduk. Bütün Doom severlerin merak ettiği o konuya gelirsek eğer. Hayır modda glory kill yer almıyor. En azından Brutal Doom gibi birkaç animasyon olsaydı dedirtti bizlere.

Modu Nereden İndirebilirim?

Tamamen ücretsiz olan modu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. Esen kalın!

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.