Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / ECS Season 6 Şampiyonu Astralis Oldu
Poster gg

ECS Season 6 Şampiyonu Astralis Oldu

Son 7 Aydır CS:GO’nun Zirvesinde Bulunan Astralis Bir Kez Daha Şaşırtmadı ve ECS Season 6’nın Şampiyonu oldu.

 

Yaklaşık bir senedir, rakiplerine turnuva, hatta maç dahi vermeyen, son yedi aydır da HLTV bazında dünya birinciliğini koruyan Danimarkalı CS:GO takımı Astralis, yarı finalde, Ninjas in Pyjamas ekibini 2-1 mağlup etmişti. Yarı finalin diğer ayağında ise MIBR, North takımını 2-1 yenmişti ve büyük finalin ismi AstralisMIBR olmuştu.

Final serisi her ne kadar 2-0 sonuçlanmış olsa bile, tartışmasız Astralis‘in uzun süredir en çok zorlandığı finallerden biriydi. Üç maç üzerinden oynanan finalde, ilk karşılaşma İnferno haritasında, 16-14 (8-7) Danimarka devi lehine sonuçlandı. İkinci harita MIBR tarafından Overpass olarak seçildi ve iki tarafında her şeyini ortaya koyduğu mücadele 15-15 (7-8) olarak sonuçlandı ve maç uzatmaya gitti. Uzatmalar sonucunda büyük finali 22-20 Astralis kazandı ve 250.000$’ın sahibi oldu.

Fallen-Device Mücadelesinde De Kazanan Astralis’in Yıldızı Device Oldu

Maç boyunca 1.22 rating yakalamak ile birlikte muhteşem bir performans gösteren Fallen‘ın oyunu MIBR ekibini şampiyon yapmak için yetmedi. Finalin MVP‘si ise 1.19 rating ile Nicolai “device” Reedtz oldu ve kariyerindeki 11.MVP ödülünü kazandı.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Hakan Bahçivancılar

Yeni jenerasyona doğan ama kafası eski bi gamer. Not: Fotoğrafımda Snake var ama hiç MGS oynamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.