Ev / Listeler / Engellerinin Durduramadığı 10 Engelli Oyun Karakteri

Engellerinin Durduramadığı 10 Engelli Oyun Karakteri

Poster gg

Hepimizin potansiyel birer engelli adayıyız. Durum böyleyken oyun dünyasında da elbette engelli karakterler de yer alıyor. Engellerine rağmen yılmayan birbirinden güçlü 10 oyun karakteri bu listemizde.

Nero (Devil May Cry)

nero dmc 5

Nero karşımıza çıktığı ilk oyunda kaybettiği kolunun yerine doğaüstü güçleri olan şeytani bir kol taşıyordu. Önümüzdeki günlerde çıkış yapmaya hazırlanan serinin son oyunu Devil May Cry 5‘de ise bu şeytani kolun yerini biyonik kollar almış durumda. Bu kollar sayesinde Nero düşmanları karşısında bırakın bir eksiklik hissetmeyi, üstünlük bile sağlıyor.

Symmetra (Overwatch)

symmetra

Oyunun sevilen destek sınıfı karakterlerinden olan Symmetra aslında otizm hastası bir mimar. Bunun yanında mekanik bir kola da sahip. Overwatch’ın başındaki isim olan Jeff Kaplan tarafından resmi olarak açıklanan bu bilgi öncesinde konuyla ilgili birçok hayran teorisi de bulunuyordu.

Pyro (Team Fortress 2)

Resmi bir bilgi olmasa da Pyro’nun birden fazla psikolojik rahatsızlığa sahip olduğu o kadar açık ki! Tabi bunların en belirgini şu yazımızda da belirttiğimiz üzere Pyromania olarak adlandırılan ateşe tehlikeli bir biçimde takıntılı olma durumu. Tabi Pyro’nun kanlı savaş meydanını tek boynuzlu atların uçuştuğu bir cennet olarak görmesini sağlayan diğer problemlerinden bahsetmiyoruz bile.

Senua (Hellblade: Senua’s Sacrifice)

senua

Gerçeğin nerede bitip hayalin nerede başladığını anlayamadığımız bir oyun dünyasında yönettiğimiz karakter olan Senua gördüğü sanrılar ve duyduğu sesler ile psikozun en iyi örneklerinden biri. Oyunda Senua’nın zihni oyuncuya öyle güzel aktarılmış ki ister istemez irkilmek elde değil.

Lester Crest (GTA V)

Michael ve Trevor’ın çok eski bir dostu olan karakterimiz tekerlekli sandalye kullanıyor ancak onu zaman zaman koltuk değneği ile de gördüğümüz oluyor. Suç dünyasından geniş bir çevresi olan karakterimiz hackerlık ve soygun planları yapma konusunda da usta.

Doktor Huey Emmerich (Metal Gear Solid)

Tekerlekli sandalye kullanan bir diğer karakterimiz de Doktor Huey Emmerich. Yetenekli bir mühendis olan Emmerich yürüme yetisini geri kazanmak amacıyla robotik alanında birçok araştırmaya imza atmıştır.

Sona-Lee Sin (League of Legends)

Adalet meydanlarının koridorlarında işitme engelli Sona ve görme engelli Lee Sin mükemmel bir ikili oluşturuyorlar. İkili arasındaki uyumun bir aşk hikayesi ile de taçlandığını belirtelim.

Kenshi (Mortal Kombat)

kenshi

Görme engelli bir diğer karakter de Kenshi. Ancak engeli onun ölümcül bir dövüşe katılıp galip çıkmasını engelleyen bir faktör değil. Neredeyse insanüstü denilebilecek bir güce sahip olan Kenshi’yi küçümsemenizin sonuçları sizler için hiç de iyi olmayacaktır.

Sir Hammerlock (Borderlands 2)

Biyonik bir gözü, robot kol ve bacağı ile Sir Hammerlock ağır yaralar alsa da ayağa kalkmasını bilen bir asker. Zorlu mu zorlu Pandora gezegeninde yardımına sıkça ihtiyaç duyduğumuz karakterimiz dost canlısı tavırları ile bu acımasız gezegende içimizi bir nebze de olsa rahatlatıyor.

Dane (A Quiet Man)

a quiet man

Oyunun adından da anlaşılacağı üzere ana karakterimiz olan Dane işitme engelli. 1 Kasım 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştiren oyunda işitme engelli bir karakteri yönetmekle kalmıyor, oyunun dünyasını onun algıladığı şekilde sessiz olarak deneyimliyoruz.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir Yorum

  1. Gözüm Big Smoke’u ve Ryder’ı aradı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.