Ev / Haberler / Epic Games Fortnite’tan Mech’i Kaldırmayacak
Valorant names

Epic Games Fortnite’tan Mech’i Kaldırmayacak

Fortnite 10. Sezon’un başladığından şu yazımızda söz etmiştik. 10. Sezon ile birlikte oyuna birçok yeni özellikle birlikte, Epic Games iki oyuncunun kontrol edebildiği ve oyunun tamamen seyrini değiştirebilen bir araç eklemişti. Twitter’da başlatılan bir hashtag kampanyası ile oyuncular bu aracın oyundan kaldırılmasını istiyor.

Battle Royale oyunlarında oyuna eklenen her yeni element oyunun gidişatını bir hayli etkileyebiliyor. Bunun en son örneklerinden biri ise Fortnite’daki B.R.U.T.E adlı araçtı. Sezon 10’un başında eklendiğinden beri hem amatör hem de profesyonel oyuncuların çokça kullandığı bir oyun mekaniği haline gelmişti. Fakat herkesin oyun tarzı aynı anda hem taramalı tüfeği, hem de roketleri bulunan, ayrıca uzun mesafeleri kısa sürede katedebilen bu araca uymayabiliyor. Hatta bazılarını göre bu araç oyundaki yetenek kavramını tamamen hiçe sayıyor.

Bu sebeplerden ötürü bazı Fortnite oyuncuları Twitter üzerinden “#RemoveTheMech” yani Mech’i kaldırın isimli bir hashtag kampanyası başlattı. Atılan yaklaşık 35 bin tweet sadece Twitter üzerinden yaklaşık 700 bin kişiye ulaştı. Durumu fark eden Epic Games konu hakkındaki görüşlerini bir blog gönderisi üzerinden paylaştı. Fortnite felsefesinin herkesin o kazanma duygusunu yaşayabilmesi olduğunu açıklayan Epic Games, B.R.U.T.E’u daha ilk zaferinin yaşayamamış oyunculara yardımcı olması için tasarladığını açıklıyor. Ardından birkaç grafik paylaşarak B.R.U.T.E’un etkisinin bu kadar büyütülmemesi gerektiğini ve oyunda alınan kill’lerin çok az bir kısmını oluşturduğunu istatistikler ile açıklıyor. Son olarak ise ekip, Fortnite’a bunun gibi sarsıcı ve oynanışı etkileyecek ögeler getireceklerini vurguluyor.

Sizce Epic Games’in bu cevabı kitlesi tarafından nasıl karşılanacak? İlerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Buradan Facebook grubumuza katılarak tartışmalara ortak olabilirsiniz. İyi Oyunlar!

 

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.