Ev / Haberler / Epic Games Toplu Davayla Karşı Karşıya!

Epic Games Toplu Davayla Karşı Karşıya!

Valorant names

Epic Games şirketine Epic’in giriş sistemindeki bir güvenlik açıktan faydalanılarak verileri çalınan kullanıcıların adına toplu bir dava açıldı.

Epic Games, hackerların oyuncuların kişisel verisine ulaşmasını sağlayan güvenlik açıkları sebebiyle hakim karşısına çıkacak. North Carolina Yerel Mahkemesinde Franklin D. Azar & Associates adlı hukuk bürosu tarafından açılan davada, davacı taraf Epic’in yeterli güvenlik önlemlerini almadığını ve kullanıcılarını veri hırsızlığı konusunda bilgilendirmekte geciktiğini iddia etti.

Şirket, Ocak ayında Fortnite’taki bir oyun hatasının milyonlarca kişinin kişisel bilgisinin sızdırılmasına sebep olabilecğini bildirmişti. Check Point Researchers, olayın aslını araştırarak bu olayın nasıl gerçekleştiğini bizlere teknik detaylarıyla sundu. Linke tıklayarak konu hakkında bilgi edinebilirsiniz (İngilizceniz ve kod bilginiz varsa tabii).

Epic Games’in bazı sub-domainlerinde bulunan açıktan faydalanarak kullanıcının sadece bir linke tıklamasıyla gerçekleşebilen bir XSS saldırısı yapmak işten bile değildi. Linke bir kez tıklandıktan sonra kendilerinin hiçbir şey girmesine gerek bile kalmadan Fortnite kullanıcı adları ve şifreleri saldıran tarafa gönderiliyordu.

Epic Games, konu hakkında açıklama yaptı ve sorunu çözdü fakat davacılar hala şirketin kullanıcıları bilgilendirmediğini iddia ediyor. “Epic Games hala Fortnite oyuncularını kişisel bilgilerinin saldırı sonucunda çalınmış olabileceği konusunda direkt olarak bilgilendirmedi.” 

Sizce burada haklı olan taraf hangisi? Görüşlerinizi bizlerle belirtmekten çekinmeyin, herkese iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.