Ev / Blog / F/P POLİSİ #7 – KODAK PİL
Poster gg

F/P POLİSİ #7 – KODAK PİL

Koca koca teknolojik ürünler hep incelenir. Fiyat Performans Polisi’nin bu yazısında inceleme yapacağımız ürün bir pil olacak.

Pil diyerek geçmemek lazım. Gerçi böyle söyleyince reklam gibi duruyor ama korkmayın Kodakla çalışma yapacak boyutta değiliz henüz, yani sanırım değiliz. Ciddi ciddi pil diyerek geçmemek lazım. Kablosuz farelerimizden, kumandalara, ses kayıt cihazlarından tutun da oyuncaklara kadar birçok alanda pil kullanmaya devam ediyoruz.

Kodak markasını hatırlarsınız, dijital fotoğraf makineleri ve telefonlar bu kadar yükselmeden önce Kodak fotoğrafçılığın vazgeçilmez devlerinden birisiydi. Son birkaç yıldırsa adını maalesef çok daha az duyar olduk. Az derken cidden az. Pillerinden haberim olana kadar isimlerini uzun zamandır duymamıştım diyebilirim.

Şahsen ben çekimlerimizde kullandığımız ses kayıt cihazı ve evimdeki ufak oyuncağımla eğlenmek için sürekli pil temin ediyorum. O yüzden konuya biraz vakıf olduğumu söylersem yanlış olmaz sanırım.

Neyse çok konuştum yine, işte Kodak Pillerinin fiyat performans incelemesi, daha doğrusu her zamanki gibi artıları ve eksileri.

Avantajlar

  • Geçmişten gelen sağlam bir marka olduğu için gördüğünüz anda bir güven duyuyorsunuz.
  • Pilleri kullanım süresi olarak Duracell kadar uzun değil sanırım. Fakat fiyat olarak epey altında. Kullanım süresi de üzmüyor doğruyu söylemek gerekirse.
  • Dağıtımcısı her kimse işini güzel yapıyor. Sadece internetten değil, girdiğiniz çoğu mağazadan satın alabiliyorsunuz. Geçen gün girdiğim bir milyoncu abilerde dahi orijinal olarak bulabildim. İlginç gerçekten.
  • Paket boyutları da yeterince çeşitli 3-4 pile ihtiyacınız varken 20’li almak zorunda kalmıyorsunuz.

Dezavantajlar

  • Çeşitli, fakat kötü anlamda çeşitli. Kırmızı renkte olanı var, sarı renkte olanı var, üzerinde farklı şeyler yazanları var falan. Fiyatları da birbirine yakın, hangisini alacağını şaşırıyor insan.
  • Boyut olarak ise çeşitleri her yerde bulunmuyor, gerçi benim ihtiyacım standart kalem pil olduğu için bu noktada sorun yaşamıyorum fakat saat pili ya da daha büyük boyutlarda pillere ihtiyaç duyarsanız internetten satın almak zorunda kalabilirsiniz.

Şaka gibi gelecek belki ama başka dezavantaj bulamadım yazacak. Adamlar işlerini hakkıyla yapmışlar. Dolayısıyla bu yazıdan 9 puan alarak ayrılıyorlar. Puan mevzusunu daha iyi kavrayabilmek için ilk yazımızı okuyabilirsiniz. Bizi Twitter‘dan takip ederek serinin yeni yazılarından anında haberdar olabilirsiniz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.