Ev / Blog / Firmalar Neden Remake Yapmayı Tercih Etmeli?

Firmalar Neden Remake Yapmayı Tercih Etmeli?

Poster gg

Evet efendim bu yazımızda firmaların neden önceki oyunlarını remastered yerine remake yapmalarını tercih etmelidir sorusuna kendimizce yanıt vermeye çalışacağız. 

Neden Remake?

Bildiğiniz gibi önceki yazımızda remastered oyunlar hakkında konuşmuştuk. Sadece grafik yükseltip oyunu çıkarmaları hakkında şikayetlenmiştik. Fakat remake çok farklı işte. Sevdiğiniz o eski oyun hem grafiksel anlamda hem de oynanış bakımından günümüze uyarlanmış. Daha ne isteyebilirsin ki? Eski oyunları oynamak zor. Bunu kabul ediyorum. Fakat güzel firmalar babalık edip o oyunu günümüz oyuncuları için düzeltip daha rahat bir oynanış koyup önümüze sunuyor. Mesela bak Capcom‘a. Adamlar masaya yumruğunu vurup “Biz öyle remastered ile falan uğraşmayız. Alın size baştan aşağı yenilenmiş bir Resident Evil 2!” dediler. Zaten oyun da çoğu oyuncu tarafından da beğenildi. Satışları yükseldi, seri özüne bu sefer tam anlamıyla döndü. Yani herkes halinden memnun.

Ne Yapılmalı?

Değişim dedik ama öyle iki mekanik değiştirme değil. Köklü değişimlerden bahsediyorum. Yine Resident Evil 2’den örnek verecek olursak eğer, oyun sabit kameradan omuz açısına geçtiler mesela. Böyle büyük değişiklikler istiyoruz.

Remake Candır!

O güzel oyunları günümüze uyarlanmış halde görmek çok güzel. Şimdi bir düşündüm de remake yapım aklıma pek gelmiyor. Sürekli remastered hatırladığım var. Ne kadar üzücü değil mi? Bir blog yazımızın daha sonuna geldik. Bu tarz blog yazıları için sitemizi ve Twitter hesabımızı takip etmeyi unutmayın. Esen kalın!

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.