Ev / Haberler / Oyun Haberleri / For Honor Oyununu Anlatan Bir Belgesel Yayınlandı!
Poster gg

For Honor Oyununu Anlatan Bir Belgesel Yayınlandı!

Ubisoft ve Netflix işbirliği ile orta-çağ savaş temalı For Honor’un geliştirme sürecini anlatan Playing Hard adında bir belgesel yayınlandı.

Netflix’te yayınlanan belgesel, For Honor’un nasıl geliştirildiğini ve Ubisoft’un hangi aşamalar ile oyunu çıkardığını anlatıyor. Aslında bir yıl önce çıkarılan belgesel, çevrimiçi ortamda yayınlanmamış, fiziksel olarak satılmış ya da gösterimlerde kendine yer bulmuştu. Artık devasa bir dizi platformu olan Netflix’te yayımlanan Playing Hard, Netflix hesabı olan herkes tarafından erişilebilir durumda.

For Honor’a Bir Şans Daha Vermeye Ne Dersiniz?

Playing Hard, Jason VandenBerghe’den birçok oyun tasarımcısına kadar röportajlar bulunduruyor. Oyunun hangi aşamalardan geçtiği, Ubisoft ofislerinde aşamaların nasıl uygulandığı anlatılıyor. Belgeselin tanıtım bülteni ise şöyle:

Playing Hard, oyuncuların ve tasarımcıların şekillendirdiği, günümüzün en büyük eğlence sektörlerinden birine dönüşen çok gizli bir dünyaya eşi görülmemiş bir erişim sağlıyor. For Honor’un dört yıllık geliştirilme sürecini sahneye alan belgesel, 40 kişiden 500 kişiye kadar çıkan büyük bir ekibin devasa bir video oyununu nasıl yaratıp, sunduklarını anlatıyor.”

Çıkış döneminden sonra eleştirilere maruz kalan ve hedeflediği başarıya tam olarak ulaşamayan For Honor, günümüzde oldukça büyük bir kitleye sahip. Ubisoft da oyunun gidişatından memnun. Sürekli zengin tutulan ve yeni karakterler ile güncellenen oyun, Ubisoft’un çevrimiçi oyunlar bağlamında demirbaşlarından birisi haline geldi. Bu süreci anlatan belgeselin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oyun hakkındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.