Ev / Blog / Bir Şans Daha: For Honor Oynanır Mı?
Valorant names

Bir Şans Daha: For Honor Oynanır Mı?

Bir Şans Daha serimizde pek sevilmeyen oyunlara şöyle dönüp bir bakıyor, inceleme altına alıyoruz. Amacımız “oynanır mı?” sorusunu cevaplamak. Çıkış yaptıkları andan günümüze kadar ne kadar değiştiler?

Peki ya For Honor oynanır mı ?

Serimizin ilk oyunu olan For Honor, 14 Şubat 2017’de çıkışını yapmış; sunucu sorunları ve oyun içi hatalar dolayısıyla eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Aslında güçlü bir potansiyele ve geniş bir oynanış yelpazesine sahip olduğunu düşündüğümüz For Honor, Ubisoft‘un klasik hatalarına kurban gitmeseydi listelerin başına tırmanabilirdi.

For Honor Samuraylar, Şövalyeler ve Vikingler arasında geçen, ortaçağ temalı, etkili animasyonlara sahip, üçüncü şahıs kameralı bir takım oyunu. Oyun aynı zamanda birçok etikete sahip. Karakter temelli oynanışıyla bir MOBA’yı da andırmıyor değil. Düello esnasındaki hızlı olmanız gerekiyor. Düşmanın saldırılarını savuşturmak da adeta Quick Time Event mantığı ile işliyor. Dolayısıyla oyun basit “paldır güldür kılıç kalkan” savaşından çıkıp, stratejik bir hal alıyor.

Oyunun her anı sinematik gibi. Böyle görüntülere şahit olmak mümkün.

Her karakterin kendine ait özelliği olması ve bu özelliklerin maç içerisinde seviye sistemiyle açılması da maçları tekrara düşmekten kurtarıyor. Üstelik karakterlerinizi geliştirebiliyor ve giysilerini değiştirebiliyorsunuz. Bu giysiler salt kozmetik değil. Kahramanın verdiği ya da aldığı hasarı, hızını ve birçok değişkeni etkiliyor. For Honor oynanır mı sorusuna evet oynanır cevabını verdiren bir diğer konu ise oyunun animasyonları. Karakterin koşuşundan vuruşuna kadar her şey oldukça detaylı. Hatta oyuna yeni eklenen Shaolin savaşçılarının hareketleri gerçek bir Shaolin keşişi tarafından tasdik ediliyor.

Oyun zengin bir içeriğe sahip olduğu halde, aldığı ilk geri bildirimler oldukça ağırdı. Fakat For Honor, günümüzdeki hali ile çıkışını yapmış olsaydı, muhtemelen bambaşka bir yerde olacaktı. Ubisoft, kendisinden beklenmedik bir şekilde oyunun peşini bırakmadı ve güncel tutmaya devam etti.

Geçtiğimiz günlerde oyuna Assassin’s Creed teması eklenmiş, bu yenilikten önce de The Marching Fire genişleme paketi adı altında yeni karakterler gelmişti.

İçerik açısından sürekli zengin tutulan oyunun kitlesi de oldukça geniş ve sürekliliğini koruyan bir oyuncu trafiğine sahip. Durum böyle olunca biz de bir göz attık ve For Honor’un bir şansı daha hak ettiğine kanaat getirdik.

Nasıldı?

Nasıldı? Dengesiz karakterler,Bağlantı sorunları,Oyun içi hatalar.

Şimdi Nasıl?

Savaşlar biraz daha dengeli. Oyun bulmak uzun sürüyor ama sonsuz değil. Hatalar düzeltilmiş. Sürekli yeni karakterler ekleniyor.

 

For Honor Starter Edition Hakkında

Oyunun Starter Edition’u geçtiğimiz yıl ücretsiz olarak dağıtılmıştı. Bir kahraman kilidi açmak için Starter Edition’a sahip kimseler, oyunun normal sürümüne sahip olan birine göre on altı kat daha fazla çalışmalı. Grind adını verdiğimiz bu eyleme biz Türkçe’de “kasma” diyoruz. For Honor Starter Edition’da bir karakter açmak için 15 saate yakın oyun oynamanız gerekiyor. Adeta delicesine grind yapmanız gerektiği için, Starter Edition’u önermiyoruz.

Fakat eğer “casual” denilen, rahat ve günlük bir oyuncuysanız; Standart Edition satın almanıza gerek yok.

For Honor Starter Edition Özellikleri

  • Her bir kahraman kilidini açmak için en az 15 saat oyunu oynamanız gerekiyor.
  • Bütün modlar ve haritalar açık.
  • Karakterler normal sürüm fiyatlandırmasının 16 katı.
  • Ciddi olmayan oyuncular için önerilir.

 

Peki ne diyoruz? For Honor oynanır mı ?

Evet oynanır. Bizce bir şansı daha hak ediyor.

 

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.