Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Fortnite Dünya Kupası 2.3 Milyon İzleyici İle Rekor Kırdı!
Poster gg
Fortnite Dünya Kupası

Fortnite Dünya Kupası 2.3 Milyon İzleyici İle Rekor Kırdı!

26-28 Temmuz arasında New York’da düzenlenen Fortnite Dünya Kupası, e-spor kapışmaları arasında fazlasıyla ses duyuran etkinliklerden biriydi. Düzenlenen etkinliğin galibi ve 3 milyon dolarlık ödülün kazananı ‘Bugha’ kullanıcı adıyla katılan 16 yaşındaki Kyle Giersdorf oldu. Fakat bu etkinliğin tek kazananı Bugha olmadı, etkinlik ‘tüm zamanların en çok izlenen rekabetçi oyun etkinliği’ olmayı başardı.

Fortnite Dünya Kupası

Indigo Pearl üzerindeki basın açıklamasına göre 19,000’den fazla hayran Arthur Ashe Stadium‘da yapılan Fortnite Dünya Kupası Finalleri‘ne katıldı. Pazar günü yapılan Solo Finaller‘de YouTube ve Twitch üzerinden yapılan izleyici katılımı sayısı 2.3 milyona ulaştı. Böylece etkinlik ‘tüm zamanların en çok izlenen rekabetçi oyun etkinliği‘ unvanını kazandı. Ayrıca şunu belirtelim, bu sayı etkinliği oyun içinden ve diğer platformlardan izleyen oyuncuları kapsamıyor.

Etkinlik henüz ilk defa yapılmış olsa da, bu rekor kıran izleyici katılımı ile bir süre unvanını elinde tutacak gibi görünüyor, ki bunun etkileyici bir başarı olduğunu inkar edemeyiz. Bu rekoru kırabilecek bir sonraki etkinliği merakla beklerken bu linkten Fortnite 10. Sezon‘un detaylarına ulaşabilirsiniz.

Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.