Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Gerçek Dünya Üzerinde Minecraft Deneyimine Hazır Olun
Poster gg

Gerçek Dünya Üzerinde Minecraft Deneyimine Hazır Olun

Artık adını küçücük çocukların bile bildiği o meşhur oyunu gerçek coğrafyalar üzerinde oynamaya hazır mısınız? Microsoft bizlere yepyeni bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. Artırılmış gerçeklik oyunu olan Minecraft Earth yakında geliyor.

Minecraft Earth

Minecraft Earth Yeni Pokémon Go Olabilir

Bir dönem tüm dünyada ve aniden kocaman bir ün yakalamayı başaran Pokémon Go furyasını hatırlarsınız. Aynen o tarzda bir oyun geliyor ve aynen onun gibi popüler bir isim adı altında olacak. Artırılmış gerçeklik teknolojisinin popülerlik kazandığı bu dönemde mobil cihazlarımıza zaten bildiğimiz bir oyun gelirse büyük ses getirir diye düşünüyoruz.

Yine Pokémon Go‘da olduğu gibi kameramız aracılığıyla gerçek dünya üzerinde sanal bir dünyaya adım atıyoruz. Minecraft‘taki yaratıcılığımızı bu kez yaşadığımız çevrede de konuşturabileceğimiz oyun bugün bir tanıtım videosuyla birlikte duyuruldu.

Minecraft Earth yine klasik oyunda da olduğu gibi kaynak toplama ve inşa ögeleri barındıracak. Orijinal harita verilerine dayanarak oluşturulan görevleri tamamlamaya çalışacağımız oyunun yakın zamanda kapalı beta sürecine başlayacağı belirtildi.

Oyunun bir diğer dikkat çeken özelliği de yapılarımızın diğer oyuncular tarafından görüntülenebilecek olması. Aynı şekilde bizler de diğer oyuncuların yapılarını görebileceğiz. Ayrıca diğer oyuncularla ortak yapıların da yapılabileceğini belirtelim. Oyunun bu yıl içerisinde çıkması bekleniyor.

Hakkında Heval Deniz Kaya

Gençliğinin baharında, biraz öğrenci, biraz müzisyen, azıcık da oyuncu. 17 yaşında, Oyungg'de yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.