Ev / Haberler / Sinema Haberleri / İlk E-Spor Filmi Yolda!

İlk E-Spor Filmi Yolda!

Valorant names

Dünyanın ilk e-spor filmi olacak olan ‘’İyi Oyun’’ seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Vizyon tarihi 28 Eylül olarak belirlenen filmin detaylarına bir göz atalım.

‘’İyi oyun’’ cümlesi biz oyunculara hiç de yabancı olmayan bir terim. Burada cümlenin anlamını açıklamayacağız, zaten bu cümleye aşina değilseniz muhtemelen şu anda bu yazıyı okuyor olmazdınız. Dünyanın ilk e-spor temalı filmi olacak olan İyi Oyun ülkemizde ve dünyada hızla büyüyen oyun sektörünü ele alacak.

Filmin yönetmen koltuğunda Umut Aral otururken senaristlik görevini Emre Sirel üstlenecek. Bu isim size bir yerden tanıdık gelmiş olabilir zira kendisi daha önce Börü dizisinin de senaristliğini yapmıştı. Filmin yapımcılığını üstlenen ekip de bir hayli iddialı ve sektörün içinden isimler. Başarılı e-spor takımlarımızdan olan Supermassive’in kurucularından Hakan Baş, Börü dizisi ve Dağ filminin yapımcıları Doruk Acar ile Alper Çağlar yapımcı koltuğunda olacaklar.

Oyun ve e-spor dünyası açısından oldukça güzel bir gelişme olan bu filmi biz merakla bekliyoruz. Bu temaya sahip ilk filmin ülkemizden çıkacak olması da bizleri heyecanlandıran bir diğer gelişme. Umarız bu gibi işlerin devamı gelir ve e-spor kavramı daha geniş kitlelere ulaşır. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri filmin konusuna doğru alalım.

Filmin Konusu

Liseden yeni mezun olmuş Cenk isimli ana karakterimiz etrafında şekillenecek bir film İyi Oyun. Ailesine destek olmak amaçlı bir internet kafede çalışan Cenk para karşılığında başkalarının yerine oyun oynamaktadır. Yani bir nevi elo boost yapmaktadır. Bu sırada yeni kurulan bir e-spor takımının menajeri tarafından keşfedilen Cenk’in hayatı bu noktada değişecektir. Önlerindeki zorlu turnuvaya hazırlanan takım bir yandan hayatlarındaki pürüzler ile uğraşırken bir yandan da en iyi oyunlarını ortaya koymaya çalışacaklar. Film bir nevi e-sporcu olmak isteyen gençlerin geçmesi gereken yolları da anlatacak diyebiliriz.

Sizler film hakkında ne düşünüyorsunuz? Filmden sonra böyle işleri daha sık görecek miyiz? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir Yorum

  1. Bu işin içinde olanlarla yapılması iyi olmuş ve alper çağlar varsa güzeldir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.