Ev / Listeler / Kış Mevsimini İliklerimize Kadar Hissettiren Oyunlar

Kış Mevsimini İliklerimize Kadar Hissettiren Oyunlar

Valorant names

Sonunda kış mevsimi geldi, gördükçe kışın dondurucu soğukluğunu unutturan, bembeyaz karlar bir kilim misali şehirlerin üzerine serilmeye başladı. Hem kışı hem video oyunlarını seviyorsanız ve şehrinize kar yağmıyor, yer yüzünün beyaz örtüsüne hasretseniz bu liste tam size göre. Daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım.

Siz yazıyı okumadan önce belirtelim liste yazılırken herhangi bir sıralama gözetilmemiştir!

Max Payne

Max Payne serisi, özellikle ilk iki oyunu her anlamda başarılı oyunlar. Gerek hikayesiyle, gerek akıcı aksiyon dinamikleriyle mükemmele yakın yapımlar. Ama bir de serinin ilk oyununun verdiği kış atmosferi var ki yıllar geçse de bu deneyimin tadı damağımızda.

The Long Dark

Kış temalı oyunlar dediğimizde aklımıza gelen ilk oyunlardan olan The Long Dark oldukça başarılı bir hayatta kalma oyunu olmasının yanında kış mevsimini gerçekçi mekanikleri sayesinde hem iyi işleyen hem de oyuncuyu amansız bir hayatta kalma macerasının içinde bırakan bir oyun.

The Elder Scroll’s Skyrim

Skyrim hepinizin malumu ekran başında bize kışı yaşatan oyunlardan biri. Yüzlerce saat kendini oynatan Skyrim‘i oynamak için onlarca sebep var ama şu günlerde kış mevsimini odanızda bilgisayarınız veya konsolunuzdan yaşamak için bile oynayabilirsiniz.

 

Frostpunk

Şehrinin başında yönettiğimiz halkımızın hayatı için zor kararlar verdiğimiz Frostpunk, bu seneye damgasını vuran oyunlardan biri. Toplumsal hayatta kalma mekanikleri yanı sıra kış atmosferini harika vermesiyle kesinlikle oynanması gereken bir oyun.

Steep

Çıktığı günlerde ortalama bir oyun olarak tanımlansa da oyunun kar atmosferini çok iyi yansıttığına kimse itiraz edemez sanırım. Alp Dağlarının tepesindeki kalın karların üstüne snowboard yaptığımız oyunda atmosfer oldukça gerçekçi olmuş.

Fahrenheit

Hevy Rain ve Detroit: Become Human  oyunlarıyla adını pek çok kez duyduğumuz Quantic Dream‘in yine seçimlere dayalı oyunlarından biri olan Fahrenheit‘ta  kalabalıktan, gürültüden, keşmekeşten solmuş bir şehrin üzerine beyaz örtüyü örtünce müthiş bir  ambiyans yaratmış.

Mafia 2

Her ne kadar Mafia 3 faciası nedeniyle seri yavaş yavaş eski popülaritesini kaybetse de Mafia 2 akıllarımızın bir köşesinde kalacak iyi bir oyun. Hele kış mevsimini detaylı ve gerçekçi bir şekilde yansıtmasıyla Mafia 2 listemize girmeyi kesinlikle hak eden bir yapım.

Metal Gear Solid

Bir zamanın efsanesi, Playstation 1‘in kült oyunlarından. Çıktığı dönem hikaye anlatımı ve mekanikleri ile öne çıkan bu muhteşem yapımı buraya koymasak ayıp ederdik. Zira kış mevsimini de harika işleyen oyundaki kış atmosferini günümüzde çıkan pek çok oyunda bulamıyoruz.

Metro 2033

Metro serisi harika bir kitap uyarlaması olmasının yanında çok da iyi bir kış oyunu. Rusya’nın soğuğu ile daha ilk tanışmamızdan itibaren kışı hissediyoruz. Bu da oyundan aldığımız zevki katlıyor. Kış temalı oyunlar arasında Metro 2033 kesinlikle çok iyi bir konumda.

Company of Heroes 2

Gerçek zamanlı strateji oyunları türünde kendini kesinlikle kanıtlamış CoH serisi, ikinci oyunuyla bizi 2. Dünya Savaşı’nın, Nazi Almanyası ile SSCB arasındaki amansız ve kanlı mücadelenin ve elbette karların arasına atıyor. Sadece düşmanlarınız ile değiş kar, kış ile de mücadele ediyoruz.

Hazır kış demişken, kış indirimleri hakkında yazdığımız, 25 TL tutan öneri yazımızı da okuyabilirsiniz.

Instagram hesabımız
Facebook grubumuz

Hakkında Emre Çakıcı

Kendimi bildim bileli oyun oynuyorum. Bu nedenle ilerde bu sektörde çalışmak en büyük hayalim. Şu an Oyungg.com'da yazarlık ve sosyal medya editörlüğü yapmaktayım.

5 Yorumlar

  1. The Division u unutmuşsunuz bence o da güzel bir oyun ve kışın soğuğunu iliklerimize kadar hissettiriyor…

  2. Kesinlikle The Division da atmosferi iyi sağlamış bir oyun her ne kadar onlarca eksiği olsa da. İlginiz için teşekkürler.

  3. Bu 25 tl oyuncular ve oyun severler için kaçınılmaz bir fırsat kaçırmayın.

  1. Pingback: Adrenalin Oyunu Steep Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu! | Oyungg

  2. Pingback: Adrenalin Oyunu Steep Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu! | Hileci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.