Ev / Blog / Korku Filmi Severler Buraya: Korku Hikayeleri İncelemesi
Valorant names
korku hikayeleri

Korku Filmi Severler Buraya: Korku Hikayeleri İncelemesi

Korku filmi severlerin merakla beklediği Korku Hikayeleri geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Peki Korku Hikayeleri filmi nasıl olmuş, izlemeye değer mi? Bugünkü yazımızda bu soruların peşine düşeceğiz.

Anabelle 3, Biz, Hayvan Mezarlığı ve It: Chapter Two derken 2019 korku filmleri açısından oldukça iyi geçiyor diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde vizyona giren Korku Hikayeleri ise bu yılın bir başka başarılı filmi. Akıcı hikayesi ve gizemli atmosferiyle Korku Hikayeleri size keyifli saatler geçirmeyi başarıyor. Film hikayesel olarak bir grup çocuğun doğa üstü olaylarla baş etmeye çalışmalarına odaklanıyor.

Filmde her şey Stella isimli karakterin Korku Hikayeleri isimli bir kitabı bulmasıyla başlıyor. Stella’nın da dahil olduğu bir grup genç, gözlerinin önünde kitabın doğa üstü bir şekilde harekete geçmesiyle kendilerini açıklanamaz bir takım olayların ortasında buluyorlar. Kitabın kendileri için yazdığı korku hikayeleriyle baş etmeye çalışan gençler, kendilerini gittikçe zorlaşan ve ölümle karşı karşıya oldukları bir durumdan kurtarmaya çalışıyorlar.

Karakterler

Filmde 4 ana karakterimiz var. Hikaye ilerledikçe karakterlerimiz arasındaki ilişkiler de giderek derinleşip zenginleşiyor. Amacı her ne kadar sizi korkutmak olsa da, film kimi sahnelerde karakterler arası diyaloglara yoğunlaşabiliyor. Oyuncuların da yerinde ve güzel bir iş çıkardığını düşünürsek, filmin bu yönden güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Hikaye

Filmimizin güzel ve sade bir hikayesi var. Bu hikaye ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi güzel karakterlerle desteklenmiş ve bununla iyi bir anlatım hedeflenmiş. Film ortalama bir tempoyla ilerliyor ve sizi yormuyor. Ayrıca ufaktan ufaktan gösterdiği gizem ve merak unsurlarıyla da size güzel bir atmosfer sunuyor. Fakat film her ne kadar merak uyandırmaya çalışsa da, genel olarak tahmin edilebilir bir senaryoya sahip. Buna rağmen siz filmi izlerken bunu çok da umursamıyorsunuz.

Sinematik Yapısı

Filmimiz sinematik yönden genel olarak başarılı. Yaratılan atmosfer uygun müziklerle desteklenmiş ve efektlerle de pekiştirilmeye çalışılmış. Ayrıca jumpscare gibi korkutma öğeleri de oldukça etkili bir şekilde kullanılmış.

Bunların yanı sıra filmin efektlerinin biraz sıkıntılı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat çok fazla endişelenmenize gerek yok, çünkü bu durum seyir zevkinizi etkilemiyor. Çok dikkatli bir şekilde bakarsanız eğer kimi sahnelerde sıkıntı olduğunu fark edebiliyorsunuz, ama bunun dışında film gayet sağlam.

 

İzlenir mi?

Korku filmi izlemeyi seven bir insansanız bu filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Türe yeni bir şeyler katmasa da, kendi içinde yarattığı dünyasını başarılı bir şekilde aktarmayı ve sizi olduğunuz yerde germeyi başarıyor filmimiz.

Ayrıca filmin sonundaki konuşmalardan ikinci bir filmin de gelebileceğini söyleyebiliriz. İleriye dönük çok güçlü mesajlar veriyor bu sondaki konuşmalar.

 

Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Onat ÇAKALCI

Yeni şeyler tüketmeyi ve bunları çevremdekilerle paylaşmayı severim. Tıpkı burada yapmaya çalıştığım gibi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.