Ev / Haberler / Minecraft Earth Erken Erişim Tarihi Açıklandı

Minecraft Earth Erken Erişim Tarihi Açıklandı

Bugün gerçekleşen, dünyanın en büyük Minecraft etkinliği olan Minecon 2019’da Minecraft Earth erken erişim tarihi açıklandı.

Minecraft Earth Nedir?

Minecraft Earth, Mojang tarafından geliştirilen ve Microsoft tarafından yayımlanan, Minecraft’ın Augmented Reality yani arttırılmış gerçeklik oyunudur. Artırılmış gerçekliğin gücü sayesinde Minecraft dünyası yepyeni bir biçimde evrenimize giriyor. Minecraft Earth, iOS 10 ve üzeri ile Android 7 ve üzeri sürümlerine sahip cihazlarda çalıştırılabiliyor. Yaptığınız eserleri paylaşabilecek ve diğer insanların dünyalarını gezebileceksiniz. Aynı zamanda çoklu oyunculu olarak da oynanabilecek.

Ne Zaman Çıkıyor?

Bugün itibariyle IOS ve Android cihazlar için erken kayıtlar başladı. Kayıt olduktan sonra bulunduğunuz ülkede oyun çıktığı anda haberdar olacaksınız. Ekim ayında kademeli olarak çıkacak olan oyun öncelikle küçük ülkelerle başlayacak sonrasında büyük ülkelerle devam edecek.

Fakat oyun ilk çıktığında alışkın olduğumuz Minecraft’a hemen atılamayacaksınız, çünkü oyun öncelikle Adventure yani Macera modu ile çıkış yapacak. Bu oyun modunda arkadaşlarınızla el ele vererek önceden hazırlanmış haritaları bitirmeye çalışacaksınız. Ayrıca her macera sadece kısıtlı bir süre için oynanabilir olacak. Oyunun asıl çıkış tarihinin ise 2020’nin ilkbaharında olduğu söyleniyor.

Aynı Pokemon GO gibi Minecraft’ın da dünyamıza girmesi ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Facebook grubumuza gelerek tartışmalara ortak olabilirsiniz. İyi oyunlar!

 

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir