Ev / Listeler / Oynaması Zevkli En Güzel 10 Açık Dünya Oyunu
Valorant names

Oynaması Zevkli En Güzel 10 Açık Dünya Oyunu

Gün geçtikçe sayısı artan Open world(Açık dünya)oyunlarının en zevkli ve eğlenceli olan 10 oyununu hazırladım ve listeledim. İyi eğlenceler.

10-Just Cause Serisi

Tasarımı Magnus Nedfors , geliştirilmesini Avalanche Studios’un yaptığı oyun ilk olarak 2006 yılında Square Enix firması tarafından piyasaya sürülmüştür. 2006 Yılından beri bize 3 Just Cause oyunu yapan Square Enix, serinin 3. oyunda patlama etkisi yaptı ve listemizin 10. sırasına girmeyi başardı.

 

9-Sleeping Dogs Serisi

Sleeping Dogs 2012’de Square Enix tarafından PlayStation 4,PlayStation 3,Xbox One,Xbox 360 ve Bilgisayar platformlarına çıkmıştır ve 2 adet ödül kazanan oyun listemizde 9. sıraya girmeye hak kazandı.

 

 

8-Saint’s Row Serisi

İlk oyunu 2006 yılında THQ firması tarafından piyasaya sürülen oyun, 4 ana oyun olarak (ek oyunlar harici)  serisini devam ettiriyor. Oldukça zevkli görevler, değişik adam öldürme çeşitleri ve birçok eğlenceli faaliyet bu oyunda sizi bekliyor. Bazı sahneleri +18 olsa da oynamaya değer açık dünya oyunlarından.

7-Tom Clancy’s The Division

Ubisoft firması tarafından 8 Mart 2016’da piyasaya sürülen oyun Multiplayer Oyun dalında BAFTA ödülünü kazandı ve listemize girmeyi başardı.

6-Watch Dogs

Gine Ubisoft’un oyunu olan Watch Dogs serisi ilk oyununu 2014 tarihinde piyasa sürdü ve şuan Watch Dogs 2 çıktı.Çok zevkli hacker oyunu grafikleride gerçekten güzel.

 

5-Metal Gear Solid 5

Konamı tarafından yapılan oyun 8 dalda ödüle layık görüldü 2 tanesini kazanabildi ama grafikleri ve oynayış tarzıyla sevenleri tarafından oynanan oyun listemizin 5. sırasında yer alıyor.

4- Witcher 3

Witcher 3 gerçekten hoş grafikleriyle ve güzel hikayesiyle oynayanlarını büyüleyen oyun serisi 15 ödüle aday gösterildi ancak sadece 3 tanesini almayı başardı. Ama oynamaya değen oyunlardan bir tanesi.

3-The Elder Scrolls V : Skyrim

2011 yılında Bethesda Game Studios tarafından piyasaya sürülen oyun benimde zevkle oynadığım Open World,RPG oyunları arasındadır. Kendisini bir sürü DLC ve modlarla süsleyen oyun kendi kitlesinde inanılmaz hikayesi ve güzel grafiklerle oynanabilen bir oyun yapıyor. The Elder Scroll V : Skyrim 4 adet ödül kazandı ve en iyi Rol Yapma oyunlarından bir tanesi oldu. (The Elder Scroll oyununun mobil versiyonu çıktı makalemize bakmak için  Tıkla)

 

2-Minecraft

Ve sıra geldi listemizin 2.sırasında olan Minecraft’a. 2011 yılında piyasaya sürülen oyun bloklardan oluşan sınırsız bir dünya. Dört adet ödül alarak listemizin 2.sırasına girmeyi başardı.

1-Grand Theft Auto Serisi

Vr sıra geldi listemizin nirincisine. Grand Theft Auto V evet arkadaşlar bize göre en iyi Açık Dünya Olan oyun eğlence sınırsız. Dağlarda dolaş, araba kaçır, istediğini öldür, eğlenceli görevler yap, banka soy… Herşey bu oyunda toplanmış gerçekten. Rockstar Games’in yaptığı oyun tam tamına 7 ödül kazandı ve listemizin birincisi oldu.

Listemize baktığınız için teşekkür ederim. Yorum atmayı unutmazsanız sevinirim.

İyi oyunlar OyunGG ailesi!

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.