Ev / Listeler / Oyun Dünyasının En Çekici 10 Karakteri
Valorant names

Oyun Dünyasının En Çekici 10 Karakteri

Son zamanlarda oyun dünyasındaki kadın karakter sayısı erkek karakterlere yaklaşmaya başladı. Bu listemizde akıllardan çıkmayan 10 kadın oyun karakterini inceledik. Gelin bunlara hep birlikte bir göz atalım.

-Jill Valentine (Resident Evil Serisi)

Karakterimizi birçok şekilde gördük bu güne kadar. Sarışın, esmer, polis kostümüyle, eteğiyle ya da deri kıyafetlerle. Ama o hiçbir şekilde çekiciliğini kaybetmedi.

-Elizabeth (Bioshock İnfinite)

Masmavi gözleri, masum görünüşünün altında yatan savaşçı ruhu ile kahramanımız listemize girmeyi başarıyor.

-Chun-Li (Street Fighter Serisi)

Atari salonlarının ve kendi oyun serisinin ilk kadın karakterlerinden olan Chun-Li’nin sevimli göründüğüne bakmayın. Güçlü bacakları ile yapacağı bir Hyakuretsukyaku öldürücü olabilir.

-Katarina (League of Legends)

Kızıl saçlar, tehlikeli bakışlar, ustaca kullanılan bir çift hançer… Karakterimizin tehlikesi ile cazibesi doğru orantılı.

 -Rayne (Bloodrayne Serisi)

Karakterimiz bir vampir, bildiğiniz gibi Bram Stoker’ın Dracula’sından bu yana vampir olgusu çok değişti. Artık vampirler güçlü, çekici ve daha ölümcüller. Rayne’de yeni nesil vampirlerin en güzel örneklerinden.

-Catwoman (Batman: Arkham City)

Kendisi kelimenin tam anlamıyla bir kedinin kadın vücudunda canlanmış hali. Asi, alaycı ve söz dinlemez. Pençeleri ve kırbacı ile Arkham şehri sokaklarında terör estiriyor.

-Quiet (Metal Gear Solid Serisi)

Oldukça cüretkâr tarzı ve savaş alanındaki ustalığı ile Quiet listemize girmeyi başarıyor.

-Bayonetta (Bayonetta Serisi)

Ayakkabılarının topuklarında bir çift silah olan ve saçları ile düşmanlarını pataklayabilecek güçtü bir karakter Bayonetta. Fakat asıl ölümcül darbesi gözlüklerinin ardından attığı şuh bakışları.

-Yennefer ve Triss (The Witcher Serisi)

Bu ikilinin arasında seçim yapmak gerçekten çok zor. Witcher evreninin sert atmosferinde büyülü yetenekleri ile hayatta kalmayı başarıyorlar. Aynı zamanda ikisi de aynı aşk üçgeninin içindeler.

-Lara Croft (Tomb Raider Serisi)

Listemizin birincisinin sizleri şaşırttığını zannetmiyorum. O çoğu oyuncunun ilk göz ağrısı. Kendi serisini 21 yıldır ayakta tutmayı başaran bir efsane. Oyun dünyasında güçlü kadın karakter denilince akla gelen ilk ismi. Uzun yıllar boyunca da tahtından inecek gibi gözükmüyor.

-Bonus Karakter: Rachel Teller ( Need For Speed: Underground 2)

Çoğu erkek oyuncunun ekrana kilitlenip kalma sebebidir Rachel Teller. Açıkçası ben anlamakta güçlük çekiyorum ancak bu kadar insanın bir bildiği olmalı.

Gözümüzden kaçan hangi karakterler var? Yorumlarda bizimle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki diğer gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılmayı unutmayın.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.