Ev / Listeler / Oyun Dünyasının En Değişik Silahları
Valorant names

Oyun Dünyasının En Değişik Silahları

Oyun dünyası hayal gücünün sınırlarının olmadığı bir platform. Bunun etkilerini silahlar üzerinde de görüyoruz. Bu listemizin konusu oyun dünyasının en değişik silahları. Gelin bunlara beraber göz atalım.

-Mark 2 Lancer Assult Rifle (Gears of War)

Yakın dövüş silahına geçmeye üşeniyor musunuz? Öyleyse bu silah tam size göre. Hem yakın dövüş hem menzilli atışlar bir arada.

-The Bane (Borderlands 2)

Her şey ne kadar da normal görünüyor değil mi? Fakat görünüş aldatıcı olabilir. Silahı ateşlediğinizde çıkan garip sesler bir an için ‘’ne oluyoruz ya?’’ dedirtebilir baştan uyaralım. Bu silahı bir görsel ile anlatmamız zor. En iyisi kendi gözlerinizle görün.

-Dubstep Gun (Saint’s Row IV)

Böyle bir listeye Saint’s Row serisinden herhangi bir silah girmese olmazdı zaten. Oyun içerisinde birçok garip silah var ancak en değişik olanı kuşkusuz Dubstep Gun. Silahın etkisiyle çevrenizdeki insanlar hatta arabalar dans etmeye başlıyorlar. Müziğin gücü dedikleri şey tam olarak bu olmalı.

-Clementine (Brutal Legend)

Tamamen müzik üzerine kurulu bir oyunda silahın bir gitar olması kimseyi şaşırtmamıştır herhalde. Ama işin güzel yanı birbirinden etkileyici gitar soloları ile düşmanı alt etmek. Let’s rock baby!

-Sokak Lambası (League of Legends)

Evet, bildiğimiz sokak lambası. Jax kendini savaş ve silah ustası olarak tanımlıyor. Savaştaki ustalığını göstermek için de kendisine silah olarak bir sokak lambası seçmiş. Tamam, ama neden?

-Snark (Half-Life)

Snark dediğimizde aklınızda canlanmıyor olabilir. Zira bizim neslimiz onu ‘’böcek’’ olarak tanıyor. Kullandığımızda en yakındaki düşmana saldırması gereken bu böcek, etrafta düşman yoksa bize musallat oluyordu. Şimdi bu nankörlük değil de nedir?

-Money Bundle (Payday 2)

‘’Seni paramla döverim’’ lafının oyunlardaki karşılığı Money Bundle. Bir deste parayla düşmanlarınızı tokatlama imkânı veren bu silahla egonuzu tatmin edebilirsiniz.

-Wabbajack (The Elder Scrolls V: Skyrim)

Serinin takipçileri silahın ismini duyunca sırıtmaya başlamıştır bile. Sheogorath isimli deli Daedra prensinin asası olan bu silahın etkilerini kestirmek çok güç. Düşmanınızı bir anda iyileştirebilir, sizi hiç bilmediğiniz bir yere ışınlayabilir, karşınızdakini bir tavuğa dönüştürebilir ya da bir ejderhayı tek vuruşta yere serebilir. Tutarsızlık kelimesinin oyun dünyasındaki karşılığı. Etkilerini aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

-Jarate (Team Fortress 2)

Profesyonel bir sniper yeri geldiğinde günlerce görev başından ayrılmaz. Peki bu arada tuvalet ihtiyacını nasıl giderir? İşte bu sorunun cevabı Jarate. Lafı dolandırmayalım, silah bir kavanoz idrar. Düşmanlarınız üzerinde kullanarak onları idrara bulayabilir, yanan dostlarınız üzerinde kullandığınızda onları söndürebilirsiniz.

-Portal Gun (Portal Serisi)

Geldik listemizin en zararsız, en minnoş silahına. Silah dediğimize bakmayın, yapılış amacında birilerine zarar vermek bulunmuyor. Bu silah ile iki nokta arasında geçiş yapabileceğiniz portallar açabilirsiniz. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın, bu silah ay yüzeyinde bile portal açabiliyor!

Listemize girmeyi hak eden başka hangi silahlar var? Yorumlarda bizlerle paylaşın.Ayrıca oyun dünyasındaki diğer gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılmayı unutmayın.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.