Ev / Blog / PUBG ne zaman indirime girecek
Valorant names

PUBG ne zaman indirime girecek

Son zamanların en hızlı yükselen oyunu Playerunknown’s Battlegrounds yoluna sağlam adımlarla devam ediyor ve yayım politikaları ile fiyat politikaları fazlasıyla katı ilerliyor. Bu durum oyuncular için ne anlama geliyor? PUBG ne zaman indirime girecek soruların cevabı yazımızın devamında.

PUBG Steam’de en hızlı yükselen video oyunu ve aynı zamanda bu yükselişi durmak bilmiyor. Geliştirici ve yayımcıları ise bu güzel ilerleyişi tabii ki bir kazanç kapısı olarak görüyorlar ve bu nedenle henüz bir indirim yapma ihtiyacı duymadılar. Hatta bunu bir satış politikası olarak izledikleri de gayet ortada diyebiliriz. İşin bu boyutunun oyunculara etkisi de büyük. Öncelikle bu konu üzerine konuşacağız.

PUBG’nin Satış Politikası, Oyuncuları Nasıl Etkiliyor

Oyuncular için Türkiye satış fiyatıyla 60 TL aslında küçük bir meblağ değil. 60 TL’ye özellikle indirim dönemlerinde fazlasıyla güzel oyunları çok uygun fiyatlardan hesaplarına ekleyebiliyorlar. Yükselişine emin adımlarla devam eden bu oyunuysa alıp oynamak istiyorlar çünkü kendi çevrelerindeki birçok insan ve yine gerek yayıncılar, gerekse video içerik üreticileri sürekli PUBG ile vakit geçirmeye başladı.

Bu onlar için şöyle bir çelişki yaratıyor. Ya oyunu satın alıp 27 Milyon insanın arasına karışıp güncel lider olan oyunu doyasıya oynayacaklar ya da birçok oyun alıp kendilerine çeşitlilik yaratacaklar. Çünkü ister kabul edelim, ister etmeyelim oyuncuların büyük çoğunluğunu öğrenciler oluşturuyor. Öğrenci genç nüfusun alım gücü yüksek değil ve aileler oyunlara para verilmesi konusunda büyük tabulara sahip. Bu nedenle alım güçlerinin ötesinde hareket edemeyen oyuncular bir karar vermek zorunda kalacak doğal olarak.

Oyuna sahip olanlar için ise bu politikanın pek bir zararı yok, zaten birçok insan oyuna sahip ve başkalarının alabilmesi ya da alamaması çok da alakadar etmiyor PUBG Sahiplerini. Hatta fiyat ucuzlamasıyla daha düşük kalite oyuncuların da oyuna başlamasından korktuklarından şüphem yok. Çünkü nerede çokluk orada …

PLAYERUNKNOWN’s BATTLEGROUNDS neden indirim yapmıyor?

Burada da politikanın asıl uygulanma sebebini öğreneceğiz. PUBG Steam’in en çok yaygınlaşan oyunlarından birisi. Fakat Steam’de henüz herkes tarafından oynanmadı. Oyunu oynamak isteyenler oyuncu kitlesinin geneli, bunun için fiyata bakmaksızın satın alabilecek insan sayısı da çok fazla. Oyun hiç indirim yapmadan bu insanların hepsine oyununu satmak istiyor. Bunu başardıklarına inandıklarında, yani oyunun liderlik koltuğu biraz sallanmaya başladığında yerlerini yeniden kazanmak için indirimler yapacaklarından da şüphemiz yok.

Steam’de kayıtlı insan sayısı 125 Milyon’un üzerinde ve oyun henüz bu kullanıcıların 5’te 1’ine dahi ulaşamadı aslında. Bu okyanustan daha fazla su kaçırmak istiyorlar ama elbet kotaları dolacak. İşte o zaman indirimler başlayacak ve daha fazla insana yayılmaya çalışacaklar. Fakat şimdilik PUBG ne zaman indirime girecek sorusuna en fazla tahmin yürüterek cevap verebiliyoruz. Yine de şanslısınız çünkü tahminlerimizi tutturma konusunda kötü sayılmayız.

PUBG Ne zaman indirime girecek?

Şimdi gelelim günün beklenen sorusuna. Daha önce de CS:GO’nun indirim tarihleriyle ilgili bir yazı yazmıştık. Benzer bir formül uygulayacağız PUBG indirim tarihini belirlerken. Bildiğiniz üzere Steam’in belli başlı büyük indirim tarihleri var. Oyun muhtemelen bu tarihlerden birisinde fiyat indirimi uygulayacak. Oyun eğer yeni yıla kadar bu hızını korursa indirimi 21 Aralık ve 2-3 Ocak aralığında görmemiz muhtemel. Tabii burada 2019’a gireceğimiz dönemden bahsediyoruz.

Oyunun satış durumu daha erken de yavaşlayabilir tabii ki o zaman ise yaz indirimlerinde oyunun indirim aldığını görebiliriz. Bu tarihler genelde Temmuz’a denk gelmekte. Fakat şunu belirtelim, PUBG 2020 yılına kadar hafta içi ve hafta sonu indirimlerinde listelere kolay kolay düşmez. Tabii ki bu da bir balon ve illa daha iyi bir oyun çıktığında patlayacak. Bu yüzden patlamadan başlamak isteyenlerin işini şansa bırakması pek de mantıklı değil. Biz beklemek isteyenler için mantıklı tarihleri vermeye çalıştık.

Sizin daha farklı bir tarih tahmininiz varsa bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz. Oyungg sitesinin blog kategorisinden benzer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

34 Yorumlar

 1. Esra Şeyma Şahin

  Bu oyunu da amma abarttılar yani, her yerde pubg var.

 2. Dursun akıncı

  Ya ben bayadır bekliyom kaç indirimdir girmedi parauo kırıyo adamlar ama bi iyilik yapsalar ya

 3. Kadir Cantaş

  İndirime girerse oyuncu kalitesi düşer ve o fenomenliğini de birkaç çeyrek sonra yitirir diye düşünüyorum. Her şeyin bir patlama bir de sönme anı oluyor günümüzde. Örneğin Knight Online, League of Legends, Metin 2 vs.

 4. Süleyman Köprülü

  50 lira falan olsa bari 70 çok ya

 5. Yakın zamanda indirime girer bence, oyuncu sayısı baya düştü ve düşmeye de devam ediyor, bu yaz indirimlerinde görebiliriz bence.

 6. Berkay Şimşek

  Bu yaz indiriminde düşük ihtimal olsa bile indirime girebilir. Çünkü çoğu insan bu indirimi bekliyor ve fortnite da bedava olduğu için oyuncu sayısını çok fazla arttırdı, PUBG nin oyuncu sayısı düştü. Ama bu seneki yaz indiriminde indirimi girme ihtimali düşük olsa bile diğer seneki yaz indirimine çok büyük bir ihtimalle girer bence.

 7. bence indirime girerse oyunun zevki azalır oyunu oynayamayan oyuncular çoğalıcak bu bazıları için iyi bazıları için kötü olabilir ama indirime girerse o oyunun popülerliği falan düşer ve gamerlar başka oyunlara yönelirler pubg de zamanla unutulur diye düşünüyorum

 8. İndirime gireceğini zannetmiyorum zaten satıyor hem kalite düşer

 9. Bence hiç girmez

 10. Boncuk Cicikuşoğlu

  PUBG’nin indirime girmesi Bannerlord’un çıkması kadar imkansız.

 11. girmesin indirime yaşasın hikâyeli oyunlar

 12. valla ben aldimgeliyorum artik indirime girsede umursamam

 13. DangerousPoncik

  Bence indirim yapmazlar

 14. İndirime girmemesini isterim çünkü oyunu hackerlar ve veletlerden koruyan tek etken o 69 TL ‘dir.

 15. Mobil pubg yi pc de oynayın normalinden farkı yok hemde bedava

 16. Bence daha 1 sene girmez

 17. AMAN OYUNCU KALITESI DUSMESINDE

 18. Satışlar zaten iyi neden indirim yapılsın düşer ise belki

 19. BANA göre pubg indirime girmeyecek şu anki satışlardan memun oldukları üçin indirimi beklenmeyiz.

 20. Bence çok yakında indirime girecek zira şirket belli ki uyguladığı politikanın artık oyunculara sökmediğinin farkında. Yaptıkları iğrenç ve gereksiz güncellemeler oyunu adeta H1Z1 in düştüğü duruma kadar düşürecek. Son incelemeler bu söylediklerimi doğrular nitelikte. Ki şöyle de bir sıkıntı var indirime girerse de oyuncu kalitesi daha çok düşecek ve oyuncuların nefret ettikleri tiplemeler ortaya çıkacak. Bu söylediklerime bazıları triggerlanacaktır eminim fakat PUBG en iyisi Fortnite a bir kez daha dava açsın. Aciz olduğu durumu daha da aciz göstersin. Belki kazanır ve indirimden elde ettiği açığı kapatır lol

 21. Eski popüleritesini kaybetti yaz indirimlerinden sonraki indirim de ucuzlamasını bekliyorum

 22. İndirim olmadan almam diyen rules of survival alsın bence pubg kadar degil fakat ucuz

 23. Arkadaşlar PUBG gerçekten son zamanın en iyi oyunlarından biri hatta en iyisi diyebiliriz. 69tl yi sonuna kadar hak ediyor ben de bu indirimi çok beklemiştim almadan önce ama daha fazla bekleyemedim ve oyunu aldım. Önyargısı olan arkadaşlar; oyunu alın parasını hak ediyor. Yazıyı yazan arkadaşa teşekür ediyorum.

 24. Bence bu yaz ya da kışın girer.

 25. Girsede bizde alsak:D

 26. Abi vallaha indirim sadece pubg ye gelsede oynayamiycaz keşke ekran kartına da bir güzellik yapsalar

 27. İsmini vermek istemeyen Bayan

  Pubg Fortnite ta dava açtı kaybetti…
  Pubg de bunun üzerine oyuna bazı eklentiler yaptı
  Bu yil belki indirime girer, girmezsede seneye girer.

 28. Açıkacası indirime girse dahi almayacağım nedeni ise fortnite oyununu daha çok beğendiğimden dolayıdır ama umarım yakında indirime girer ve umarım oynamak isteyip de fiyatını çok görenler için de oynama fırsatı olur.

 29. adamlar paraya doymadı

 30. Abdül Samet Altin

  Ancak o döndüğün de indirime girer

 31. Pubg ne zaman indirime girer bilinmez ama senin de bana gelmeyeceğin kesin.

 32. İlk olarak söylemek isterimki postunuz gereğindne fazla uzun olmuş fakat bi insanın bu konuda kafasındaki çogu soruyu yanıtlar nitelikte sonuçta PUBG ve Fortnite Rekabetinde PUBG’nin Atak Yapıp bi adım öne çıkması lazım fakat Fortnite gerek yaptığı başarılar gerek güncelleme bakımındsn daha aktif bir oyun olduğu için 1-0 önde başlıyor benim düsüncelerim bu kadar, başarılarınızın devamını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.