Ev / Haberler / Rainbow Six Quarantine: Siege Mekanikleriyle Yepyeni Bir Oyun
Poster gg
Rainbow Six Quarantine

Rainbow Six Quarantine: Siege Mekanikleriyle Yepyeni Bir Oyun

E3 2019 konferansında Ubisoft yeni Rainbow Six oyunu olan Rainbow Six Quarantine’i duyurdu. Üç kişilik, taktiksel bir co-op olması planlanan bu PvE oyun hakkında elimizdeki detaylar sınırlı olsa bize birkaç fikir verecek bir fragman mevcut.

Fragmanda oynanış ile ilgili herhangi bir bilgi verilmese de Rainbow Six: Siege‘e Operation Chimera ile birlikte gelen Outbreak moduna benzer bir oynanış olması mümkün. Rainbow Six Quarantine fragmanında gördüğümüz enfeksiyon Outbreak‘te karşılaştığımız enfeksiyon ile aynı mı bilmiyoruz fakat Ubisoft‘un yaptığı açıklamaya göre bu enfeksiyon “bilinmeyen ve yıkıcı bir parazit” tarafından başlıyor.

Fragmanın içeriğine gelirsek, en başta çaresiz bir durumda olan bir askerin bakış açısından durumu az çok kavrıyoruz. Kolunda yavaş yavaş yayılan enfeksiyon kamera açısına girerken mekanda yayılan sesler askerin pek de yalnız olmadığını gösteriyor. Korkuya ve ümitsizliğe kapılmış bir şekilde kendini korumaya çalışırken gelen silah sesleri yardımın da geldiğini işaret ediyor. Bu sırada kamera açısına giren iki kişi ise Siege‘den aşina olduğumuz Ela ve Vigil.

Rainbow Six Quarantine Başka Operatörleri De İçerecek Mi?

Oyunun tasarımına öncülük eden Bio Jade, bu fragmanın üstüne Ela ve Vigil‘in oyunda olduğunu doğrulayarak Siege‘deki karakterlerin aktarılması konusunda açıklama yaptı. İşte, başka operatörleri de görebileceğimizi işaret edebilecek açıklama:

İnanılmazlar. Derin bir karakterleri var, farklılar ve savaş alanına kattıkları çok şey var. Ve bir operatör  sadece silahtan, beceriden veya aletlerden ibaret değildir, onlar tamamıyla bir kişiliktir. İnsanlar onları seviyor. Onlar hakkında fan fiction yazıyor, fan art yapıyorlar. Yeni temada bu operatörleri kullanmak onları farklı hissettiriyor.

Outbreak‘in bir mod olmasına rağmen topladığı ilgiden ve oyundan çıkarıldığında oyuncularda bıraktığı şok etkisinden sonra bu moda benzer yepyeni bir oyunun çıkması oyuncuları heyecanlandırmadı değil. Üstelik statistiklere göre kısa sürede 4.5 milyar zombinin öldürüldüğü bu moddan sonra umarız ki Rainbow Six Quarantine beklentilerimizi karşılamayı başarır.

2020’nin başlarında çıkarılması planlanan bu oyunun gelişmelerini öğrenmek ve erkenden oynama şansı elde edebilmek için buradan kayıt yaptırabilirsiniz. Son olarak, sizi bu kısa fragman ile baş başa bırakıyoruz.

Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.