Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Riot E-Spor Arenası Kurma Hazırlığında

Riot E-Spor Arenası Kurma Hazırlığında

Poster gg

Riot Games gerek ülkemizde, gerekse dünyada yaptığı birbirinden kıymetli yatırımlar ile e-spor’un gelişimine destek veren lider firmalardan bir tanesi. Bu yatırımlara bir yenisini daha eklemeye hazırlanan Riot Games bir e-spor arenası kurma hazırlığında olduklarını duyurdu. Detaylar haberimizde.
e-spor arena

İlk E-Spor Arenası Kuruluyor

Riot Games tarafından resmi League of Legends Twitter hesabında yayınlanan bir videoya göre şirket ülkemizde bir e-spor arenası kurma hazırlığı içinde. Ülkemizde her geçen gün çok daha büyük kitlelere erişen e-spor ve biz oyuncular açısından çok önemli bir adım olacak bu arena hakkında henüz detaylar paylaşılmış değil. Ancak geçtiğimiz günlerde kurulan Türkiye E-spor Federasyonu ile birlikte ülkemizde e-spor adına atılmış çok önemli bir adım olduğunu söylemek yanlış olmaz. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bakalım bu gibi gelişmelerin biz oyunculara ne gibi yansımaları olacak. E-sporun geniş kitlelere yayılması için oldukça önemli bir adım olan bu fikirden dolayı Riot Games ekibine teşekkürü borç biliriz. Peki sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler? Sizce kurulacak bu arena ülkemizdeki e-spor camiası için ne gibi gelişmeleri beraberinde getirecek? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.