Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Space Soldiers Dağıldı Mı?

Space Soldiers Dağıldı Mı?

Poster gg

Türkiye’nin kuşkusuz en başarılı e-spor takımlarından olan Space Soldiers üzerinde kara bulutlar dolanıyor gibi görünüyor. Sosyal medya üzerinde ortaya çıkan bazı olaylar akla Space Soldiers dağıldı mı sorusunu getiriyor. Haberin detaylarına geçmeden önce bilgileri bizlerle paylaşan Kayra Hasan Karacalar’a teşekkürü borç biliriz.

Olayların fitilini ateşleyen zincirin ilk halkası gece saatlerinde başladı. Takımın tüm oyuncuları sosyal medya hesaplarındaki profilleri siyah yaparak akıllarda soru işaretleri bıraktılar. Bazı iddialar bu olayın bir sosyal sorumluluk projesine destek için yapıldığını söylerken bazıları da takımın bir logo değişikliği sürecinde olduğunu ve yeni logoya hazırlık için bu eyleme gidildiğini söylüyordu. Ancak olay hakkında bir iddia daha vardı ki bu ihtimali kimse ciddiye almak istemiyordu.

Ekip Dağıldı Mı?

İlerleyen saatlerde İsmailcan ‘’XANTARES’’ Dörtkardeş hariç tüm takım oyuncuları sosyal medya üzerinde çok daha radikal değişikliklere imza attılar. Profillerinde yer alan Space Soldiers ifadesini kaldıran oyuncular hayranları arasında şaşkınlık ve korkuya sebep oldular. Tüm bunların haricinde Engin ‘’MAj3R’’ Küpeli Twitter biyografisine iş tekliflerine açık olduğuna dair bir ibare eklemiş durumda. Pazi, Ngin, Calyx ve MAj3R Steam profillerini de diğer kullanıcılara gizlemiş durumdalar. XANTARES VE MAj3R dışında kalan oyuncular takımın İnstagram hesabını da takipten çıkmış durumdalar. Bu bilgiler ışığında takımın dağılmış olma olasılığına kesin bir gözle bakılıyor.

Resmi Açıklama

 

Konu hakkında yönetim yada oyuncular cephesinden henüz resmi bir açıklama almış değiliz. Ancak yukarıdaki bilgilere bakıldığında maalesef Türkiye’nin en başarılı e-spor ekiplerinden birinin dağılmış olduğuna kesin gözü ile bakıyoruz. Avrupa’da ülkemizi başarı ile temsil eden sayılı takımlardan olan Space Soldiers hakkında umarız resmi bir dağılma haberi ile karşılaşmayız. Her ne kadar resmi kaynaklardan bir doğrulama gelmemiş olsa da oyuncuların yakın çevrelerinden takımın dağıldığına dair doğrulama geldiği de kulaktan kulağa yayılan haberler arasında. İlerleyen saatlerde elbette resmi bir açıklama yapılacaktır. Resmi açıklama ve haberin ulaşabildiğimiz tüm detaylarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Sizler konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce takım gerçekten dağıldı mı yoksa olayların arkasında başka bir şeyler mi var? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.