Ev / Haberler / Tomb Raider Dagger of Xian Remake Olarak Geliyor

Tomb Raider Dagger of Xian Remake Olarak Geliyor

Valorant names

Tomb Raider oyunlarının hikayeleri genel olarak hep güzel olmuştur. Bu güzel hikayelerden biri olan Dagger of Xian remake olarak dönüyor.

Eski Lara Croft’u Özlediniz mi?

Tomb Raider serisi teknolojiye ayak uydurarak kendine yeni bir yol çizmeye başladı. Ancak bu durum bazı oyuncuları fazla tatmin etmemiş olacak ki eski oyunların günümüze uyarlanması gibi çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaların en dikkat çekici olanı ise Nicobass adlı mod yapımcısı tarafından yapılan Dagger of Xian çalışması. Nicobass serinin efsane oyununu alıp günümüze taşımış.

Unreal Engine gibi güçlü bir oyun motorundan yardım alan yapımcı oyunun bir demosunu paylaşmış durumda. Demodan da görebileceğiniz gibi eski oyuna bir hayli sadık kalınmış. Mekanlar, bulmacalar ve hatta gizli nesnelerin yerlerine bile dokunulmamış. Oyun her ne kadar bu haliyle bile harika gözükse de daha bitmediğini hatırlatmakta fayda var. Demosu bile böylesine güzel olan bir yeniden yapımın kötü olacağına pek ihtimal vermiyoruz. Eski Lara Croft‘u özleyenler için oyunun bulunmaz bir nimet olacağına hiç şüphe yok.

Oyunda Croft Manor gibi klasik seri ile özdeşleşmiş mekanlara da yer verileceğini oyunun ana menüsünde görebiliyoruz. Nicobass yaptığı işin hakkını gerçekten vermiş. Croft Manor olmadan oyun yalnızca ana hikayeyi içerse bile kimsenin itirazı olacağını sanmıyoruz. Ayrıca bu yeniden yapımın Crystal Dynamics’den de izinli olduğunu söyleyelim. Yani oyunun çıkışına dair herhangi bir sıkıntı olacağını hiç zannetmiyoruz.

Böylesine güzel görünen bir bağımsız yeniden yapım için şimdiden çok heyecanlıyız. Oyunun demosuna bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bu hayran yapımı remake hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki diğer gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza da katılabilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.