Ev / Blog / Xiaomi Mi 10.000 Mah Versiyon 2 Powerbank İncelemesi

Xiaomi Mi 10.000 Mah Versiyon 2 Powerbank İncelemesi

Poster gg

Mobil oyun sevenler ya da vaktinin büyük kısmını dışarıda geçirenler için günümüzün vazgeçilmez teknoloji ürünlerinden birisi de kuşkusuz Powerbank ürünleri.

Daha önce birkaç Powerbank kullanma deneyimim olmuştu fakat gerçekten hiç beğenmemiştim. En düzgünü dahi hem yavaş şarj ediyor, hem de bahsettiği Mah (Miliamper-Saat) değerinin çok daha altında dolum yapıyordu. Bu yüzden paraya biraz kıyıp (Çok değil, sonuçta öğrenciyiz) Xiaomi markasının bir ürününü alayım dedim. Karşıma Xiaomi Mi’nin 10.000 Mah modelinin 2. versiyonu çıktı, biraz da indirim yaptırınca aldım. Bugün yazımda biraz ondan bahsedeceğim.

Mah olayı yalan arkadaş

Ben Sony Xperia M5 model bir telefon kullanıyorum. Bu telefonun batarya kapasitesi 2600 Mah, bu koşulda Powerbank’in benim telefonumu ortalama 4 kere şarj edebiliyor olması lazım. Fakat 2 kere tam dolduruyor ancak. Ha çok rahatsız değilim, dışarıdayken zaten o kadarı bile lazım olmuyor ama güvenip de seyahate falan çıkacak insanları üzebilir onu söyleyeyim.

Daha önce kullandığım yan sanayi ürünlerinden daha iyi yine de, 2500 Mah yazısına inanıp aldığım bir ürün %15 ancak şarj ediyordu telefonumu. Sektör bayağı saçma zaten, biraz daha düzgün olana sarılmaktan başka çaresi olmuyor bu yüzden insanın.

Şarj hızı hakkında ve Hızlı şarj olayı

Şimdi powerbank incelemesi yaparken şarj hızından bahsetmemek olmaz. Cihazın bir güzel noktası olarak hızlı şarj özelliğinden bahsedilmiş, benim telefonum bu özelliği desteklemediği için deneme fırsatım olmadı maalesef. Fakat daha önce kullandığım cihazlar ve prizden dolum hızını bildiğim için örnekleme yapabilirim.

Diğer cihazlara göre gerçekten farkını hissediyorsunuz fakat yine de benim telefonumu priz kadar hızlı bir şekilde şarj etmiyor. Fakat bir kıyaslama yapmam gerekirse, priz hızına daha yakın olduğunu söyleyebilirim.

Alınır mı?

Yukarıda bahsettiğim gibi, fiyat performans açısından beni memnun etmeyi başardı ürün genel olarak. Eksiklerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. E-Ticaret sitelerinde fiyatı ortalama olarak belli zaten. Eğer biraz uygun fiyatlara yakalayacak olursanız kullanabilirsiniz.

Ben mobil oyunlardan ziyade günün çok büyük bir kısmını dışarıda geçirdiğim için aldım. Benim durumumda olan arkadaşların günlük ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılar, biraz daha zorlarsanız 2 günü dahi çıkarabilirsiniz.

Powerbank İncelemesi yazımızın sonuna geldik, cihazla ilgili daha farklı sorularınız olursa aşağıya bırakabilirsiniz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.