Ev / Haberler / Yeni Doom Eternal Oynanış Videoları
Poster gg

Yeni Doom Eternal Oynanış Videoları

Bethesda konferansında paylaşılan yeni Doom Eternal videoları bizi heyecanlandırıyor. Doom serisinin son halkası nasıl olan Doom Eternal, bakalım neler vadediyor?

E3 2019’da tanıtılan Doom Eternal, 22 Kasım 2019’da tüm platformlara çıkacak. Konferans esnasında oyunun koleksiyon versiyonu da gösterildi.

 

İçinde Doom Slayer’in kaskının bulunması bütün Doom severlerinin dikkatini çekti. Oyunun hikaye fragmanını yukarıdan izleyebilirsiniz.

Bölüm Tasarımı

 

Videoda bölüm tasarımı olarak pek dünyayı göremedik. Cehennem temalı bölümler oldukça etkileyiciydi. Bazı bölümlerde ise uzay boşluğunu andıran yerler, bazı bölümlerde ise mavi tonunun çok kullanıldığı mekanlar dikkat çekti. Doom cehennimin mistik yaklaşımlarına da şahit olduğumuz gösterimlerde etkilenmeden duramadık.

İblisler

 

Klasik iblislerin yanında yeni iblisleri de gördük. Çoğunun tasarımı oldukça etkileyici ve klasik Doom-vari korkunçluğa sahip bir şekilde yapılmış. Özellikle Cyberdemon’un tasarımı dikkat çekerken meleklere benzer yaratıklar da dikkatimizden kaçmadı. Elinde balta olan şövalye benzeri iblisler ve daha niceleri ile gelen Doom Eternal, alıştığımız Doom’u biraz daha zenginleştirecek gibi duruyor.

Doom Eternal Oynanışı

Quakecon 2018’de bol bol oynanış videosu görmüştük. Havada dönen alevli/bıçaklı tuzaklar, yeni eşyalar (ekstra dash, asitten korunmak için kıyafet, extra life.) alabiliyoruz. Oynanışı zenginleştiren bu detaylar, Doom Eternal dünyasında şahit olacağımız kan ve vahşetin beklediğimizden daha fazla olacağına işaret ediyor.

Doom Slayer’in Sesi?!

Bu detay benim ve diğer Doom oyuncularını oldukça heyecanlandıracak. Çünkü hepimizin malumu olan klasik Doomguy sesi, 2016 yılında çıkan Doom’da yoktu. Doom Slayer’i çok sessiz bir karakter kılıyordu bu. Fakat yeni Doom oyununda artık karakterimiz Doom Slayer’in bir sesi var. Baya da kalın ve çekici olan bu ses, Doom’un korkunç ve acımasız dünyasına yakışır bir tonda.

Battle Mode

2016 yılında çıkmış olan Doom’un çok oyunculu sürümünde bazı oyuncular iblis olup diğer oyunculara korku salıyordu. Bir oyuncunun Doom Slayer olup, diğerlerinin iblis olduğu bu modda; klasik Doom anlayışı çok oyunculu konsepte yansıtılmış.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.