Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Yeni ve İlginç Bir John Wick Oyunu Geliyor
Poster gg

Yeni ve İlginç Bir John Wick Oyunu Geliyor

16 Mayıs 2019 tarihinde serisinin üçüncü filmi ile vizyona girecek olan John Wick, aksiyon/strateji tabanlı yeni bir oyunla da karşımıza çıkacak. Oyunun duyurusu ise bir tanıtım videosuyla birlikte yapıldı.

John Wick Hex

Oyunun Adı “John Wick Hex”

Haberin başlığında da belirttiğimiz gibi ilginç bir oyunla karşı karşıyayız. Normalde bu oyunun Max Payne gibi bir tarza sahip olmasını beklerdik, çizgisel bir aksiyon oyunu. Ne var ki bu oyun doğal olarak aksiyon temalı fakat hızlı strateji ögelerine sahip olacak.

Yapımcıların yaptığı açıklamalara göre kararlarımızı çok hızlı bir şekilde vermemiz gerekecek. Ayrıca oyunda karakterimizin silah ve kıyafetlerini özelleştirebileceğiz, muhtemelen deneyim puanlarına dayalı olarak bir kilit açma sistemiyle gelecek bir özellik olur.

John Wick Hex

Dikkat çeken bir diğer özellik ise oyunun grafikleri. Oyunu geliştiren firma Bithell Games ve firmanın diğer oyunları da aşağı yukarı bu stilde tasarlanmış. Zaten piyasaya çok önemli yapımlar kazandırmış değiller. Ancak bu kez ellerinde büyük bir isim hakkı var ve beklentileri ister istemez biraz yüksek tutmak durumunda kalıyorlar. Bu ön yargıdan kurtulunca da oyunun strateji türünde olması insanın aklında soru işaretleri oluşturmasına neden olabilir. Fakat bir dakikalık bir videoya dayanarak çok fazla yorumlamak doğru olmaz diye düşünüyoruz.

Son olarak oyunun konsollara özel olarak geliştirildiği detayını verebiliriz. Ancak PC oyuncuları için de Epic Games Store üzerinden satışa sunulacak. Gördüğünüz gibi Steam‘in rakibi hiç nefes aldırmayacak gibi duruyor.

Hakkında Heval Deniz Kaya

Gençliğinin baharında, biraz öğrenci, biraz müzisyen, azıcık da oyuncu. 17 yaşında, Oyungg'de yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.