Ev / Haberler / Sinema Haberleri / Yine Türk Dizisi, Netflix Göbeklitepe Dizisi Yapıyor!

Yine Türk Dizisi, Netflix Göbeklitepe Dizisi Yapıyor!

Poster gg

Dijital dizi ve film platformlarının şüphesiz lideri konumunda olan Netflix Türk dizilerine yeni bir yapım daha eklemeye hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Göbeklitepe keşfedildiği ilk andan beri tüm dünyanın ilgisini üzerine çekmiş bir arkeolojik saha. İnsanlık tarihinin ilk anıtsal tapınağı olma sıfatını taşıyan Göbeklitepe aynı zamanda genel kabul görmüş birçok tarihi kuramını da değiştirebilecek önemde bir yer. Hal böyle olunca Netflix’de üzerine onlarca teori üretilen ve sırrı bir türlü çözülemeyen Göbeklitepe’yi konu alan bir dizi için kolları sıvadı.

Konusu Ne Olacak, Başrol Kim?

Dizi tıpkı Muhafız’da olduğu gibi tarihsel konuların fantastik bir sos ile harmanlanması ile ortaya çıkacak. Yani karşımızda yine konusunu tarihten alacak olan fantastik bir dizi var diyebiliriz. Kulislerde konuşulanlara göre dizinin başrolünü Beren Saat üstlenecek. Bunlar haricinde dizi ile ilgili şimdilik bildiğimiz bir şey yok. Ancak Göbeklitepe gibi önemli bir tarihi figürün dünyaya tanıtılmasına dizinin katkısının bir hayli fazla olacağı tartışmasız bir gerçek. 12.000 yaşında olan ve yapıldığı dönem için fazlasıyla kompleks bir yapı olması sebebiyle hakkında birçok teori üretilen Göbeklitepe hakkındaki diziyi bizler Netflix ekranlarında görmek için sabırsızlanıyoruz.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.