Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Batman: The Enemy Within – Son Bölüm Çıktı
Poster gg

Batman: The Enemy Within – Son Bölüm Çıktı

Batman Telltale serisinin son bölümü olan Batman: The Enemy Within çıkış yaptı. Hakkındaki eleştiriler de bayağı olumlu gözüküyor.

İlk aldığı eleştirilere bakacak olursak, aldığı en güzel eleştiriler genellikle hikayesine yönelik olmuş. Hikaye odaklı oyunları seven okurlarımızı mutlu edecektir bu durum. Fakat tabii Telltale’e buradan yapılabilecek bir eleştiri var, oyun 9 dil için çıkış yapıyor, Türkçe bunların arasında değil. Keşke Türkiye’den birkaç ‘geek’ bulup şu oyunları herkesin erişebileceği seviyeye getirseler. O kadar da zor olmasa gerek. Oyun çıkışına özel %25 gibi tatlı bir oranda da indirime sahip. Kaçırmadan almak isteyenler olabilir diyerek belirtelim. Oyunun steam sayfasından satın alabilirsiniz.

Batman Telltale Serisi hakkında

Seri 6 oyundan oluşuyor ve final bölümünün de gelmesiyle birlikte hikaye tamamlanmış oldu. Bu 6 oyun için farklı farklı eleştiri türleri olsa da oyuncular genellikle memnun ayrılmış diyebiliriz. Önceki oyunlar birkaç ay aralarla hızlı hızlı yayınlandıkları için optimizasyonları açısından çok iyi işler çıkartamamışlar ortaya en başta. Fakat final oyunu olan Batman: The Enemy Within için uzun bir süre beklemiş ve ön hazırlıklarını tamamlayınca çıkartmışlar, bu da final bölümünün daha sorunsuz olmasını sağlamış diyebiliriz.

Bu arada Final’den önceki 5 oyun, tek paket halinde satılıyor ve fiyatı 39 TL. Bu paketin Steam sayfasından, ilk bölümü bedava indirebilir ve serinin devamını isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Bu yüzden o sayfayı da buraya bırakıyorum.

Bildiğimiz standart Batman vs Joker hikayelerinden olmadığını ve anlatım dilinin de tam bir Telltale Games anlatım dili olduğunu söyleyerek konuyu noktalayalım. Vizeler ya da yazılılar bittikten sonra bir seri bitirmek isterseniz tercihleriniz arasında bulunabilir diye düşünüyorum. Şimdiden iyi oyunlar!

Batman: The Enemy Within Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 64Bit Service Pack 1
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.4GHz
  • Bellek: 3 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTS 450+ with 1024MB+ VRAM (excluding GT) – LATEST DRIVERS REQUIRED
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: Direct X 11 sound device

Ayrıca, sistem gereksinimleriyle ilgili adamlar bayağı kıçlarını yırtmış, Intel HD Graphics kullanmayın, kullanırsanız sorun yaşarsınız diyerek. Bu tavsiyelerini dinlersek optimize ile ilgili de sorun yaşamayacağımızı belirtiyorlar. Tabii tercih size kalmış.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.