Ev / Haberler / Borderlands 3 Sırlarla Dolu Fragmanı İle Dikkat Çekti!
Poster gg

Borderlands 3 Sırlarla Dolu Fragmanı İle Dikkat Çekti!

Gearbox Software’in popüler FPS ve RPG oyunu Borderlands yeni bir fragman ile oyuncuları heyecanlandırdı. Her ne kadar fragmanın içinde ‘Borderlands 3’ ismi geçmese de tanıtılan şeyin bu olduğu aşikar. Fakat video sadece basit bir tanıtımdan ibaret değil. Gelin içeriğine birlikte bakalım.

Oyuncular tarafından ilk fark edilen şey, fragmana gizlenmiş olan bir oyun içi kodu oldu. 7, 12, 29, 47 ve 51. saniyelere gizlenmiş bu kodları birleştirip Borderlands 2 oyununda kullanırsanız Salvador için Topluluk Günü kıyafeti ve 5 adet altın kasa anahtarı elde ediyorsunuz. Tabii ki değerli takipçilerimizi uğraştıracak değiliz, işte bu hediyeleri kazanabileceğiniz kod:

C35TB – WS6ST – TXBRK – TTTJT – JJH6H

Sırlar bununla da kalmıyor, Arekkz adlı bir YouTuber tarafından 15. saniyede sol üst köşede yanıp sönmeye başlayan ışığın aslında Mors alfabesiyle yazılmış bir şifre olduğu fark edildi. Şifre harflere dönüştürülünce ‘Sirenları say’ şeklinde bir cümle karşımıza çıkıyor. Seriyi biliyorsanız bu kelimeye aşinasınızdır, Sirenlar oyun içinde güçlü yetenekleri olan kadınlara verilen addır. Bu YouTuber‘ın saydığına göre ise fragmanda üç Siren var. Neyi simgelediği henüz belli olmasa da dikkat çekici bir ayrıntı olduğunu inkar edemeyiz.

Bir başka şifre de 41. saniyede görünmeye başlayan, Braille alfabesi ya da bilinen adıyla Körler alfabesi ile yazılmış olan üç kelimede gizli. ‘Takip ve itaat et’ yazılı bu şifrenin anlamı konusunda da farklı fikirler olsa da çoğunluk bunun yeni oyunun hikayesiyle bağlantılı olabileceğini düşünüyor.

Peki ‘Borderlands 3’ Hangi Karakterlerle Karşımıza Çıkacak?

Fragmanın başında gördüğümüz, ters dönmüş Vault simgesinin altında duran iki karakter yüksek ihtimalle yeni kötü adamlarımız olacak. Karşılarında eğilen Psycholar da bunu destekler nitelikte. Şahsen tasarımlarını fazlasıyla beğendim, görünüşe göre bir kez daha bizi kendine hayran bırakacak kötü karakterlerle karşılaşacağız. 23. saniyede karşımıza çıkan dört karakterin de yeni Vault avcıları olduğunu düşünmek muhtemelen yanlış olmayacaktır. Tıpkı kötü adamlarda olduğu gibi, farklı özelliklerde dört yeni ilgi çekici karakterle tanışacağımızdan pek şüphem yok.

(Yeni Soldier sınıfından olacağı düşünülen karakterin oyun içi resmi)

Fragman bazı eski dostları da içermiyor değil. İşte fark edilenlerden bazıları:

39. saniye – Mordecai, Brick ve taktığı tavşan kulaklarından Tiny Tina olduğu düşünülen bir kız.

49-51. saniyeler – Sırasıyla Sir Hammerlock, Vaughn (Tales from the Borderlands) olduğu tahmin edilen bir adam ve Ellie.

54. saniye – Lilith.

1 dakikaya ulaştığımızda ise küçük detaylara sıkıştırılmış belli başlı karakterleri görüyoruz. Bunlardan bazıları: Zer0, Marcus, kendisini görmesek de barını gördüğümüz Moxxi ve tabii ki serinin ayrılmaz bir parçası olan dostumuz Claptrap.

Fragman muhtemelen daha birçok detay ve sırrı içerse de şimdilik dikkatleri çekenler bunlar. Bu ilginç fragman ile beklentileri yükselten Gearbox Software, henüz işinin bitmediğini söyleyip oyuncuları 28 Mart’ta, saat 21.00’da yapılacak PAX East yayınına bekliyor. Bakalım bu merak uyandıran ‘Borderlands 3‘ fragmanından sonra nelerle karşılaşacağız.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.