Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Cyberpunk 2077 İçin Önemli Gelişmeler Var

Cyberpunk 2077 İçin Önemli Gelişmeler Var

Valorant names

The Witcher serisiyle oyuncuların gönlünde önemli bir yer edinmeyi başarmış firma CD Project Red’in yeni bir oyun üzerinde çalıştığını biliyorduk. Evet, Cyberpunk 2077 isimli merakla beklenen o oyundan bahsediyoruz. Oyunun çıkışının bu yıl gerçekleştirileceği zaten düşünülüyordu ve bu kez bu ihtimal çok yükseldi. Özellikle The Witcher 3 ile çok büyük beğeni toplayan ve geniş kitlelere ulaşmayı başaran firma Twitter üzerinden yaptıkları bir açıklama ile bizleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

Biraz Cyberpunk 2077 Üzerine Konuşalım

CD Project Red bu güne kadar geliştirdikleri popüler oyunlarında genel olarak rol yapma temasını kullandı. Buna kart oyunları da dahil. Cyberpunk 2077 için de aynı şey geçerli, oyun birinci şahıs bakış açılı bir rol yapma oyunu olacak. Oyunun adından da anlaşılacağı gibi cyberpunk temalı bir dünyada geçiyor. Aslında birinci şahıs bakış açılı olması konusunda biraz tepki gösterilmişti. The Witcher oyunlarında olduğu gibi üçüncü şahıs olması beklenen oyunumuza dair yayınlanan yaklaşık 40 dakikalık oynanış videosundaki bu detay kimi oyuncuların pek hoşuna gitmedi. Ancak oyunun sundukları her şeye rağmen çok iyi görünüyordu ve beklentileri bir hayli yükseltti. Ayrıca oyuna Türkçe dil desteğinin gelecek olması da cabası. Tabii ki bu ülkemizin oyuncuları için can alıcı bir nokta, ana dilde oyun oynamak büyük nimet neticede. Bir süredir oyunun bu yıl çıkacağı düşünülüyordu, en azından öyle umuluyor. Oyunun çıkacağı platformlar ise belli: PlayStation 4, PC ve Xbox One.

Gel gelelim asıl konumuza. Firmanın oyuna özel olarak işlettiği Cyberpunk 2077 Twitter hesabında oyunun bu yıl E3 konferanslarında yer alacağı belirtiliyor. Bu çok önemli bir gelişme çünkü oyunun çıkış tarihi kesinleşebilir ve yapıma dair bir çok bilgi elde edilebilir. Bildiğimiz gibi E3 her yıl düzenleniyor ve tüm dünya gündemi tarafından büyük bir heyecanla takip ediliyor. Dolayısıyla CD Project Red‘in heyecanımızı katlamasını ve sağlam bir tarih vermesini bekliyoruz. Atılan tweet ise hemen aşağıda yer alıyor.

 

Hakkında Heval Deniz Kaya

Gençliğinin baharında, biraz öğrenci, biraz müzisyen, azıcık da oyuncu. 17 yaşında, Oyungg'de yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.