Ev / Haberler / Cyberpunk 2077 Kart Oyunu Geliyor!
Poster gg
Cyberpunk 2077 Kart Oyunu

Cyberpunk 2077 Kart Oyunu Geliyor!

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’yi duyurmasından bu yana pek de mola vermeye meraklı durmuyor. Meryl Streep’i kadroya dahil etme isteğinin ardından -bu konuda herhangi bir gelişmenin haberine henüz sahip değiliz- şimdi de bir kart oyununun yapımı sürüyor.

Kart oyunu dediğimizde aklınız hemen Heartstone veya Gwent gibi dijital oyunlara gitmesin. Kesinleşen ismi ile Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game fiziksel bir masa oyunu. Uluslararası masa oyunu dağıtımcısı CMON -ayrıca God of War kart oyununun yapımcısı- ortaklığı ile ortaya çıkan bu oyunun detayları da çoktan belirlenmiş. Cyberpunk 2077 kart oyunu için CDPR‘ın sitesinde belirtilen oyun açıklamasına birlikte bakalım.

Cyberpunk 2077 Kart Oyunu

Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game oyuncuları, acımasız çetelerin para, güç ve kontrol için şirketlerle bitmek bilmeyen bir çatışmaya girdiği Night City‘nin karanlık geçitlerine itiyor.

Oyun içinde Fixer, yani Night City‘nin veri aracıları ve beyni, oluyorsunuz. Göreviniz cyberpunkları toplamak, donanımlarla kuşatmak ve görevlere yollamak olacak. Her başarılı görev Street Cred‘inizi yükseltirken, görevden sağ çıkanlar kıdemliler olarak bilgi ve deneyimlerini yeni katılanlara aktaracak. Kromlarla dolu bu dünyada, önemli olan tek para birimi Street Cred.

Night City‘de hiçbir şey ucuza gelmez. İstediğin ve gücünü yetirebildiğin arasındaki dengeyi sağlamalısın. Kullanılan yenilikçi çizim mekaniği ve özel paneli ile hangi kartları satın almak istediğine ve yenilerini alabilmek üzere hangilerini feda edeceğine karar vermelisin.

Cyberpunk 2077 kart oyunu basit bir masa oyunundan ibaret olsa da, bu tip bir açıklama yazısının dikkatleri çekmediğini kesinlikle söyleyemeyiz. Aile veya arkadaşlarınızla belki de saatlerce keyfini çıkarabileceğiniz bu masa oyunu çıkışını 2020 yılında yapacak.
Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.