Ev / Blog / Her Marvel Filminde Oynayan Amca Kim?
Poster gg

Her Marvel Filminde Oynayan Amca Kim?

Bu yazımızda garip bir bey amcadan bahsedeceğiz. Kendisi son yıllarda istisnasız bütün Marvel yapımlarında yer alıyor. Peki neden?

Onu Galaksinin Koruyucuları 2’de ‘Watcher Informant’ olarak da gördük, Thor Ragnarok’da berber olarak da. Sadece bunlarla da sınırlı değil, Kaptan Amerika gibi birçok Marvel yapımında eğlenceli sahnelerde bir anda karşımıza çıkıyor aşağıda gördüğünüz tatlı amcamız. Bu yazımızı ona ayırmak ve hakkında bol bol bilgi vermek istedik. Umarız beğenirsiniz.

Öyle basit bir amca değil

Kast ajanslarında falan da denk gelebilirsiniz böyle amcalara, birçok büyük yapımda çok küçük rollerle oynamış, hepsinde ufacık imzası olan… Fakat bu öyle bir durum değil. Bu amcamızın adı Stanley Martin Lieber. Gerçi alakalı olanlar onu Stan Lee ismiyle biliyor, bu yüzden biz de öyle hitap etsek iyi olur.

Stan Lee, aslında Marvel’ı Marvel yapan adamdır, rekabette öne geçebildiyse bilin ki emeği çok büyüktür. Şu çok severek izlediğimiz süper kahramanlar var ya? Birçoğunu yaratan kişi Stan Lee, bu yaratıcılığının yanı sıra çizgilerini oluşturduğu karakterlerinin filmlerinde de yer almayı çok seviyor. 94 yaşında olduğuna bakmayın siz, dur durak bilmiyor.

Kimler kimler çıktı elinden

Stan Lee amca Fantastik Dörtlü, Daredevil, Hulk ve Örümcek Adam karakterlerinin yaratıcısı. Aklı fikri karakterlere süper güçler vermekte anlayacağınız. Hatta şimdilerde bir ayrı sevdiğimiz Iron Man de bu adamın kalemiyle şekil aldı diyebiliriz. Açıkçası internette hakkında yapacağınız 15 dk’lık bir araştırma ile farkediyorsunuz ki gençlere taş çıkartıyor aktifliği ile, adam her yerde resmen. Oyun bile seslendirmiş, yani bize de çok uzak değil.

Bu kadar dolu bir CV ile Türkiye’de bile işsiz kalmazdı sanırım. Şirket kalkındırmış amcamız resmen.

Oynadığı bazı filmler:

Deadpool’da Striptiz kulübündeki DJ kendisi.

Civil War’da Kargo görevlisi.

Galaksinin Korucuları 2’de Geçenlere seslenip, hikaye anlatmaya devam eden amca.

Thor Ragnarok’da Psikopat berber.

Hatta 2002 yılında yayınlanan Örümcek Adam filminde kızı kurtarmak gibi büyük bir rolü bile var.

Oynadığı bütün filmleri merak ediyorsanız kendisinin IMDB sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Orada o kadar çok veri var ki bir yerden sonra başı dönüyor insanın. Bizlere verdiği onlarca güzel işi ve enerjisi için bir teşekkür etmek şart sanırım. Görecek olursak sizin de selamınızı iletelim.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.