Ev / Blog / Neden Thor Ragnarok Yerine, Ayla Filmi İzlenmeli?
Poster gg

Neden Thor Ragnarok Yerine, Ayla Filmi İzlenmeli?

Şuan iki tane filmden fazlasıyla konuşuluyor. Bunlardan birisi Thor Ragnarok, diğeri ise Ayla Filmi. Bizce Ayla Filmine gidilmeli, peki neden?

Konu elbette biraz zevk meselesi, bu yüzden kimseyi tahrik etmemeye ve objektif olmaya çalışacağız. Fakat yine de baştan özür dileyelim. Elbette çizgi roman ve süper kahraman filmlerini severlere karşı bir art niyetimiz yok, hatta biz de fazlasıyla seviyoruz bu tip işleri. Fakat şimdi durum biraz farklı, zaten konudan bahsedince sizler de hak verirsiniz diye umuyoruz.

Ayla’dan konuşalım öncelikle

Ayla Filmi yaşanmış bir hikayenin film haline getirilmesinden oluşuyor. Hikayeyi anlatırsak film zevkinizi kırabiliriz diye sadece kenar hatlarını çizeceğiz. Kore Savaşı’nı görüyoruz, Türk Ordusunun savaştaki konumunu görüyoruz. Görüyoruz görmesine fakat film bir savaş filmi değil, daha çok savaştan zarar gören halkı ve bir askerin hikayesini görüyoruz.

Oyunculuklara ise laf yok, Ali Atay ve İsmail Hacıoğlu çok güzel vermiş duyguyu. İçerde, Babam ve Oğlum gibi yapımlarla kendini sevdiren Çetin Tekindor da filmde yer alıyor. Fakat bir kızcağız var filmde, ancak bu kadar yakışırmış, sanki başkasını koysan film olmayacakmış gibi. Kim Seol bu kızımızın adı, ilk sinema deneyiminde böyle bir başarı… Diyecek söz yok.

Thor kötü müydü?

Hayır efendim, Thor Ragnarok da kötü değildi. Yani evet, kötü değildi ama farklı da değildi. Marvel çözmüş işi, kullanıcı neyi beğendiyse 5-10 filmi aynı şekilde paketleyip koyuyor takipçi kitlesinin önüne. Biz izleyiciler de biraz safız ya “Olum efsane olmuş ya.” falan poh pohluyoruz hemen. Galaksinin Koruyucuları, Deadpool, Spider-Man: Homecoming derken filmde hikayeden ziyade eğlenceye yer vermeye başladılar. Tamam çıkınca mutlu ayrılıyoruz filmden ama hep aynı şeyler değil mi? O zaman aynı şeyleri izlemek için sürekli sinemalarda gezmeye ne gerek var? Hadi diyelim ki kötü film çıkarmıyorlar, başka film yok girelim. Fakat Ayla varken de mi Thor tercih edilecek?

Dediğimiz gibi Thor Ragnarok kötü değil, fakat farklı bir şey izlemeyeceksiniz. Hepsi bir araya gelip, asıl kötüyü yensin. Sonra bir bakalım o asıl kötü değilmiş, çok daha kötüsü varmış. Hikaye hep aynı noktaya doğru gidiyor.

Bunca noktadan sonra Ayla’ya bakıyorum, Türkiye’den kaliteli filmler çıkması için önemli. Tam bir savaş filmi olmamasına rağmen, savaş olan sahneler gayet güzel çekilmiş, hikaye gayet güzel işlenmiş. Film izlemeye gidecekseniz, bunları göz önünde bulundurup tercih yaparsanız memnun kalırsınız.

Elbette, Ayla da hatasız değildi, eleştiri yapılacak bayağı nokta bırakmışlar filmde. Fakat genel olarak bakarsak, yıllardır Marvel ve DC filmlerini sinemada takip eden ben, Ayla’yı izlediğim için daha mutlu ayrıldım sinemadan.

Hemfikirsiniz ama Ayla Filmi ilk tercihiniz değil mi?

O zaman Yol Ayrımı filmini de bekleyebilirsiniz. Şener Şen’in oynadığı ve Yavuz Turgul’un yönettiği filmden de beklentiler yüksek. Gerçi film çok Oyungg yaş ortalamasına hitap etmiyor gibi fakat alternatif olarak belirttik zaten. Biz fragmanını şöyle bırakalım.

Umarım önerilerimiz filmlere bakış açınızı biraz daha değiştirir. Şimdiden sinemaya gidecek herkese iyi seyirler!

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.