Ev / Listeler / Bu Hafta Strateji: Nerede O Eski RTS Oyunları?
Poster gg

Bu Hafta Strateji: Nerede O Eski RTS Oyunları?

Oyungg.com olarak eski bayramları anıyor, o bayramlarda topladığımız harçlıklarla internet kafelerde oynadığımız RTS oyunları hatırlıyoruz. Başından saatlerce kalkamadığımız, hepimizin adeta bir Napolyon’a dönüştüğü o strateji oyunlarını hatırlıyor musunuz?

Bayramınızı kutluyor, sizleri anılarımızı süsleyen o güzel oyunlarla yalnız bırakıyoruz.

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II

Hepimizin internet kafede “yüzük atalım” kalıbıyla anımsadığı Battle for Middle-Earth II, Yüzüklerin Efendisi’ni olduğu gibi oyuna taşıyor ve ordular yönetmemize izin veriyordu. Elfler, Cüceler, İnsanlar, Goblinler, Mordor, Isengard gibi tarafların bulunduğu oyunda eş-zamanlı stratejinin doruklarına varıyor, Yüzük’ü kovalıyorduk.

Galadriel’den Gandalf’a, Legolas’tan Faramir’e kadar birçok karakteri kullanabildiğimiz oyunda kendi karakterimizi de yaratabiliyor ve ordularımızın başına geçirebiliyorduk. Tek bir karakter ile tüm orduyu alaşağı etmek de mümkündü. Biz BFME 2’yi dengesizliği ile sevdik.

 

Age of Empires II

Bu oyuna kimimiz gençliğini, kimimiz çocukluğunu verdi. Oyundaki karakterlerin sesi hala rüyamıza girerken Age of Empires II’yi sevgiyle hatırlıyor, başında geçirdiğimiz saatleri bir tebessüm ile anıyoruz.

Strateji oyunlarının babası olarak tanımlayabileceğimiz Age of Empires II, Ensemble Studios tarafından geliştirilmiş ve 1999 yılında piyasaya sürülmüştü. Oyunun geliştirilmiş ve HD olan sürümü ise 10 Nisan 2013’te bizimle olmuştu. Eski bayramları özlediyseniz, Age of Empires II’yi unutmayın.

Ömrümüzü çalan strateji oyunları listemize göz atabilirsiniz!

 

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Minik listemizin diğer oyununa nazaran ülkemizde çok daha az bilinen bir oyun olsa da, Warhammer 40,000 oyunlarının bizce en iyilerinden biridir. Warhammer 40,000 evreni video oyun dünyasında oldukça büyük bir yere sahip.

Games Workshop’un amiral gemisi olan Warhammer 40,000, 41.milenyumda geçen ve evrenin tamamen savaşta olduğu bir dünyayı resmediyor. İnsan olmayan herkesin düşman olduğu Warhammer 40,000 evreninde, Space Marine adı verilen süper askerleri kontrol ediyor ve Company of Heroes benzeri bir sistem çerçevesinde stratejilerimizi uyguluyoruz.

Strateji oyunu önerilerimiz var. Göz atın!

Farklı türdeki askerlerle çeşitlendirilen strateji sistemi, özelleştirebildiğimiz karakterimiz ile seviye atlıyor. Karakterimize istediğimiz silahı verebiliyor ve savaş alanında topladığımız ekipmanları kullanabiliyoruz. RTS türünün kenarda köşede kalmış incilerinden biri olan Warhammer 40,000: Dawn of War II bu bayramda da çok güzel oynanır diyoruz.

RTS listemiz burada sona eriyor. Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.