Ev / Listeler / En İzlenilesi YouTube Serileri
Poster gg
Youtube

En İzlenilesi YouTube Serileri

YouTube çok geniş içeriklere sahip bir platform, tonla video, tonla seri, bir o kadar çok da kanala sahip. Bu listede kendi fikirlerimizle bol bol seri önereceğiz.

Listeye seçtiğimiz serilerde dikkat ettiğimiz birkaç unsur oldu elbette. Saymaya başlamadan önce onlara değinelim de listenin sonunda linç edilmeyelim “Şu nerde?”, “Bunun sizinle ne alakası var?”, “Reklam mı yapıyorsunuz?” gibi. Seçtiğimiz seriler kişiye boş zamanlarında en güzel ne katabilir ya da boş zamanı ne kadar eğlendirerek geçirebilir bunlar önemliydi. Aynı zamanda devamlılığı ne alemde, belli bir süre sonra sıkıyor mu yoksa her video ayrı bir tada mı sahip? Ülkemizde milyonlar mı izliyor? Çünkü izliyorsa bizim tavsiye etmemize gerek yok sonuçta, bu yüzden biraz daha az bilinenleri ele almaya çalıştık. Lafı uzatmadan girelim listeye isterseniz.

Bu arada daha önce 2 tane çok güzel liste hazırlayıp tavsiye ettiğimiz yerli ve yabancı kanallara değinmiştik. Onlara da göz atmayı unutmayın, böyle bir ara not girmişken Oyungg youtube kanalını takip ediyor muydunuz?

Sen ne diyon? – GeekYapar

GeekYapar kadrosundan 3 Can’lı bir yorum okuyup, yorumlama konsepti. Her hafta farklı konularda yorumlar toplayıp üzerine muhabbet ediliyor, eğer kendi anıları varsa anlatılıyor. Uzun süren bölümleriyle, yemek yanı programı diye tarif edebileceğim bir iş. Ha her bölümü aynı tadı veriyor diyemem belki ama genel olarak gayet güzel.

Şiddetli Geçimsizlik – Base 42

Base 42 ekibinden Boğaç ve kız arkadaşı Ece tarafından Boğaç’ın kanalında başlayan seri Base 42’ye taşınmış. Pek bir şey üzerine tartışmıyorlar, komikli durumlar falan oluyor, biraz tartışıyorlar falan. İş yaparken, kafanızı yormadan bir şeyler dinlemek/izlemek isterseniz güzel gittiğini fark edersiniz zaten.

Neo Eleştirileri – Neo & Toprak

Bu direkt bir seri değil, kanalın genel konsepti eleştiri üzerine kurulu zaten hali hazırda. Ben uzun süre takip ettim, Neo’nun söylediği neredeyse her şey ile aynı fikirde olduğumu görünce, “Ulen bunları ben de söylüyorum, acaba vakit mi kaybediyorum?” diye sordum. O yüzden artık ara sıcak gibi kullanıyorum kanalı, fakat gerçekten tavsiye ediyorum. Konulara çok doğru noktalardan yaklaşıyor, eminim ki fikir sahibi olmayan birçok insanı da bu sayede bilinçlendirebilir. Kaçırmadan izleyin derim.

Cyanide & Happiness Shorts – ExplosmEntertainment

Yerli kanallar ve serilerin arasına 2 tane de animasyon konseptli yabancı seri atsak ayıp olmaz değil mi? C&HS gerçekten bu eğlenceli animasyon olayını bayağı çözmüş. Birazcık yabancı dil gerektirdiğini belirteyim ama ağır değil. Bağımlılık yaratıyor ama böyle günlük 1-2 bölüm izlediğinizde enerjinizi yerine getiriyor.

O Tarz Mı – GeekYapar

Can Bonomo’lu ve diğer birkaç GeekYapar üyeli internet radyosu olayı. Birkaç kez denk geldim o yüzden çok bir şey söyleyemiyorum ama güzel muhabbet dönüyor gibiydi. Siz deneyin, güzelse çağırın biz de gelelim.

Disket Kutusu – Sinan Akkol

Seriler arasında oyunlarla tek alakalı serinin bu olması biraz absürt mü durdu acaba? Olsun bak, size en iyisini getirip koyduk. Az izleyicisi olduğuna bakmayın, popüler olma hevesi pek yok zaten Sinan Abimizin. Güzelce oyunlardan konuşuyorlar, sektörün en güzel ve dolu insanlarından birisi olduğu için de sıkmadan akıyor.

Trolleybüs – Geyik Çiftliği

Geyik Çiftliği isimli internet radyosu projesinin Trolleybüs ismiyle yaptığı yayınların podcastleri ve serisi. Emre Şan ve Can Yücel Metin’in bulunduğunu, biraz küfürlü konuştuklarını ama bol bol güldürdüklerini söyleyelim. Öyle ders çalışırken falan dinlemeyin bunu, sınıfta kalırsınız. Buna özel vakit falan ayırmalısınız. Az izlenmeleri olmasına asla takılmayın, zaten 1-2 yayın izleyince fark edersiniz. 1-2 yayınlarında katılımcı olarak bana da denk gelmeniz mümkündür. Türkiye’de yapılmış en komik işlerden birisi diyebilirim kişisel olarak.

Happy Tree Friends – MondoMedia

Diğer animasyon kanalımız MondoMedia, eğer hiç denk gelmediyseniz çok şanslısınız, izleyecek birçok içerik çıktı. Biraz vahşetli, biraz eğlenceli ama kesinlikle bütün bölümleriyle izlenebilir bir seri Happy Tree Friends, hem de neredeyse Youtube kadar eski bir kanalın elinden. Listedeki serilere nazaran takipçi sayısı çok daha fazla, o yüzden popüler işleri seven arkadaşlar için de güzel bir alternatif olacaktır. Maalesef kanal son yıllarda HTF bölümü üretmiyor ama 126 bölüm üretmişler şu ana kadar, bence sizi bayağı götürür.

Belgesel Serilerinin Tamamı – 140journos

Türkiye’de belgesel mantığını yeniden yazdıkları ve her insana uyacak halde sundukları için ne kadar teşekkür etsek azdır. Mümkünse bütün videolarını, değilse belgesel serilerini izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu kanal kadar emek işine emek harcayanı da az bulursunuz, bizden söylemesi.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.