Ev / Listeler / Oyun Dünyasının En Karizmatik 10 Karakteri
Poster gg

Oyun Dünyasının En Karizmatik 10 Karakteri

Oyun dünyası binlerce karaktere ev sahipliği yapıyor. Bu karakterlerden bazıları karizmaları ile hafızalarımızda yer etmiş durumdalar. Gelin oyun dünyasının en karizmatik karakterleri diyebileceğimiz 10 isme birlikte bakalım.

 

 

10- Max Payne (Max Payne Serisi)

Depresif ruh hali, kendine has yüz ifadesi ve bitmeyen intikam hırsı ile Max Payne listemize girmeyi başarıyor.

9-Nathan Drake (Uncharted Serisi)
Tamam, belki kendisi karizma denilince akla ilk gelen isimlerden biri değil ama esprili tavırları ve temiz yüzlü aile çocuğu görünüşü ile aradaki açığı kapatıyor. Ayrıca aşk hayatı da gayet yolunda.

8- Prince (Prince of Persia Serisi) 

Kızların beklediği beyaz atlı prens profilinden birazcık farklı olsa da sonuçta o da bir prens. Bu bile tek başına yetebilecekken ek olarak bir de yakışıklı! E daha ne olsun?

7- Kratos ( God of War Serisi)
Kel, kaslı ve hüzünlü anti kahramanımız listemizde yer almazsa olmazdı. Pek iyi bir karakter olmasa da onu bu hale düşürenler utansın diyor ve sonraki kahramanımıza geçiyoruz.

6- Vaas ( Far Cry 3)

Deliliğin sınırlarında dolaşan karakterimiz kötü adam karizmasının oyun dünyasındaki en somut örneği.

5- Ezio Auditore da Firenze ( Assasin’s Creed Serisi)
Karakterimiz asil bir aileden gelerek hayata 1-0 önde başlıyor zaten. Bunun üzerine bir de kadınlar konusundaki başarısı ve suikastçı yetenekleri eklenince kendisine listemizde yer bulması kaçınılmaz oluyor.

4- Gordon Freeman ( Half-Life Serisi)

Sessiz olduğu kadar da zeki olan karakterimiz bir bilim insanı. Sessiz kişiliğinin arkasında aslında savaşçı bir ruh yattığını seri boyunca hep beraber gördük zaten. E daha ne olsun?

3- Corvo Attano ( Dishonored Serisi )

Alçakça suçlanan fakat kendini temize çıkartmak için her yolu deneyen fedakâr kraliyet korumamızı listeye almadan edemedik. Maskesinin altında gayet hoş bir yüzü ve soğuk görüntüsünün arkasında altın gibi bir kalbi var. <3

2- Geralt of Rivia ( Witcher Serisi)
Bir mutasyon sayesinde neredeyse insan üstü denilebilecek özellikler kazanan karakterimiz beyaz saçları, dövüşteki ustalığı ve her duruma verebilecek bir cevabının olması ile listemize girmeye hak kazanıyor.

1- Dante (Devil May Cry Serisi) 

Dante derken 5. Oyundaki emo Dante’den bahsetmiyoruz tabi ki. Bizim bahsettiğimiz Dante beyaz saçlı, kılıcı Rebellion ile şeytan avlayan, ukala ve hazır cevap olan eski Dante. Google’a karizma yazıldığında sözcüğün anlamından sonra Dante’nin resmi çıksa kimsenin itirazı olmaz.

Sizler karakterlerimiz hakkında neler düşünüyorsunuz? Listede yer almayı hak eden başka hangi karakterler var?  Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.  Ayrıca oyun dünyasındaki diğer gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılmayı unutmayın.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

3 Yorumlar

  1. DMCturkiyedeblnmiyr

    Dante geralt ı geçmiş mi fanboyluk seziyorum geralt 1. In de üstündedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.