Ev / Blog / Resident Evil 2 Remake (2019) İnceleme
Valorant names

Resident Evil 2 Remake (2019) İnceleme

Resident Evil serisinin son oyunu Resident Evil 2 (2019) 21 yıl sonra gelen remake hali ile piyasaya çıktı. Resident Evil 4’ten sonra değişen oynanışı ile piyasaya çıkan RE2 Remake Steam’de 399 TL etiketiyle yer alıyor. Oyun için küratörümüzde verdiğimiz incelemenin devamı ve daha ayrıntılısı yazımızda…

Resident Evil 2 Remake İncelemesi

“Oyunu sıfırdan anlatırsak kısaca insanların ‘korku oyunlarında elimde silah olsa hiç korkmam’ diyenlere ders vermek için yapılmış diyebiliriz. Oyunun size yaşattığı çaresizlik ve gerilim atmosferinde gördüğünüz ilk insana sarılıp yanında durayım da zombi gelmesin diye uzun uzun bekleyebileceğiniz bir yapım olmuş. Grafikler zaten inanılmaz gerçekçi olunca sizi direkt olarak oyunun içine çeken bir yapım olmuş. 1998’deki orijinal Resident Evil 2 bile büyük başarısına rağmen beni oyuna bu kadar çok çekmemişti. Müziklerin gayet tutarlı olduğunu ve hikayenin de 1998’deki gibi sağlam bir şekilde işlenmesi oyunu gözümde daha da büyüttü. Paranız yetmiyorsa bile demosunu oynayıp bana hak verebilirsiniz. Oyundaki oynanışa gelecek olursak bulduğunuz her ipucunu ve her materyali işe yarayacak şekilde birleştirmek, üretmek ve ipuçlarını çözmek için sadece yön tuşları, envanter tuşu ve mouse ile oyunda ilerlemenizi ve hayatta kalmanızı temel alıyor. Zombilere umutsuzca sayılı mermilerinizi sıkarak etrafta kaçışmanız ve bu ne işe yarıyor diye nefes nefese düşünmeniz oyunun en çok zevk veren yanları diyebilirim. Ben bu oyunu geceleri oynadım ve atmosferi ikiye katlayarak büyük zevk aldım. Resident Evil serisine aşina olmasanız bile bir şey kaybetmeden korkmak ve heyecanlanmak için oynamalısınız.”

Puanlama:

  • Hikaye: 8/10   Klasik ve güzel bir hikaye ama hikayede derinlik yok. Kusursuz değil ama sağlam.
  • Atmosfer: 10/10   Oyunun ta kendisi!
  • Müzikler: 7/10   Müzikler rahatsız etmiyor ve uyumlu ilerliyor ama dinlediğim en iyi oyun müzikleri değil.
  • Oynanış: 6/10   Etkileşim tek tuş ile yapılıyor ve saklanmak için eğilme dahil hiç tuş yoktu. Kötü değil ama daha iyi olabilirdi.
  • Grafikler: 9/10   Beni oyuna çeken diğer bir unsurdu ancak default parlaklığı azaltmanızı tavsiye ederim.

Sonuç : 8/10                   

Unutmayın ki bunlar yalnızca benim görüşlerim siz de kendi görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Bunun gibi incelemelere daha hızlı ulaşmak için Steam Küratörümüzü takip edebilirsiniz. Bizi Instagram‘dan da takip etmeyi unutmayın.

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.