Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / 2018’in Espor Alanında Dünyanın En Çok İzlenen Oyunu Belli Oldu.
Valorant names

2018’in Espor Alanında Dünyanın En Çok İzlenen Oyunu Belli Oldu.

League of Legends, CS:GO, Overwatch ve Dota 2… 2018 Birçok oyunun espor alanında zirveyi görmek istediği ve muhteşem turnuvaların düzenlendiği bir sene oldu. Gelin, hep birlikte bu senenin esporda zirve yapan oyununu görelim.

Gün geçtikçe artan izleyici sayısı ile espor çok daha büyük bir pazar olmaya devam ediyor. Newzoo‘nun verilerine göre 2018’de espor hayranları toplamda 190 milyon saat turnuva izledi.

Şirket, Worlds 2018, ELEAGUE Major BostonThe International 2018 ve Overwatch League Finals turnuvalarının sadece yarı final ve finallerini Twitch ve Youtube üzerinden yapılan yayınlardan takip etti ve bu turnuvaların espor hayranları tarafından izlenme sayılarının 190 milyon saat civarında olduğunu açıkladı.

Dünyanın En Çok İzlenen Turnuvası League of Legends Worlds 2018 oldu.

League of Legends hariç diğer tüm oyunların izlenme sayılarında bir azalma olduğunu açıklayan şirket, geçen sene de olduğu gibi bu senenin de en çok izlenen organizasyonunun Worlds 2018 olduğunu açıkladı.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

Hakkında Hakan Bahçivancılar

Yeni jenerasyona doğan ama kafası eski bi gamer. Not: Fotoğrafımda Snake var ama hiç MGS oynamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.