Ev / Haberler / League Of Legends Yeni Sezon Başlıyor!
Valorant names
lolgürr

League Of Legends Yeni Sezon Başlıyor!

Bugün yani 16 Ocak 2018’de League Of Legends yeni sezon başlıyor. +4 milyon kayıtlı oyuncusu olan Türkiye’nin en çok oynanan oyunu League Of Legends’ın tutkunlarını yeni sezonda daha büyük bir mücadele bekliyor.

Dereceli sıraların yeniden açılması ile başlayacak olan yeni sezonda rekabetçi oyuncuları daha zevkli ve heyecanlı oyunlar bekliyor. Sezon boyu gelecek olan çeşitli oyun modları, görevler ve ödüller League Of Legends‘ı dahada keyifli hale getirecek. Yeni sezon rekabeti seven oyuncular için yepyeni fırsatlar sunarken rekabet faktörünün önemi de yükselecek.

Rekabet Artık Daha Yüksek Ve Daha Adil!

  • Rünler

League Of Legends‘a yakın zamanda -sezon öncesi dönemde- gelmiş  yeniliklerden biri de yeni rün sistemi. Bu rün sistemi ile beraber gerek SoloQ dediğimiz oyunlarda gerek profesyonel maçlarda çok daha değişik stratejiler göreceğiz. Şahsen ben özellikle profesyonel arenada ne tür oyunlar döneceğini çok merak ediyorum. Ayrıca yeni rün sisteminde gelen 60 yeni rün tüm oyuncular için ücretsiz sağlandığı için eskisi gibi tabiri caizse parayı basıp rün sayfaları dizerek bir avantaj sağlanamayacak. Rünlerden gelen bu avantaj çok önemsenmiyordu ancak oyuncuların içinde bu durumu oyunu pay to win bir hale soktuğu düşüncesinde olanlar da küçük bir kesim değildi. Kısacası yeni rünler ile League Of Legends, pay to win söyleminden tamamen kurtuldu.

  • Sihirdar Seviyesi

Sihirdar seviyesinin 30 sınırlamasının kalkması da rekabeti hiç bitmeyecek bir seviyeye taşıyarak son noktayı koydu. Her seviye atlandığında gelen ödüller ve kırkıncı, ellinci seviyeler gibi özel seviyelerin ödüllerinin de özel olması insanları teşvik ediyor. Bu yazının yazıldığı sırada League Of Legends Türkiye Sunucusu’nda en yüksek seviyeye sahip kişi “slm ben yaluç” kullanıcı isimli oyuncu ve ilk 3 şu şekilde:

  • League Of Legends Takdir Sistemi

Yeni sezonda oyun içinde oynamaktan zevk aldığımız oyuncuları ödüllendirmek amaçlı verdiğimiz takdirler daha etkili ve gelişmiş bir hal alacak. League Of Legends‘ın kalitesini artıran o güzel insanları ödüllendirmeyi hedefleyen sistem yeni sezonda daha anlaşılır bir yapıya ve daha cazip, daha teşvik edici ödüllere sahip olacak şekilde yenilenecek. Böylelikle bizim, Türkiye Sunucusu’nda bolca şikayetçi olduğumuz flamer oyuncuların sayısı azalırken takdiri hak eden oyuncular da takdir basamaklarını adım adım atlayacak ve yol boyunca birbirinden güzel ödüllere ulaşacak.

  • Takımını Kur Ve Turnuvalara Katıl

Halihazırda topluluğun organize ettiği turnuvalar bulunurken önümüzdeki aylarda oyuna “Arena” adlı bir turnuva sistemi dahil olacak. Bu iki turnuva sistemine ek olarak Türkiye‘nin farklı illerinde internet kafelerde de turnuvalar düzenlenecek. İnternet kafelerde oyuncular öncelikle bölgelerindeki rakipleri ile sonrasında Türkiye genelindeki rakipleri ile karşılaşacak ve kazanmak için mücadele edecekler. Bu turnuvalar bir ay kadar sürecek ve dereceye giren takımlar oldukça cazip ödüllere kavuşacaklar.

  • League Of Legends Görevleri

Geçtiğimiz sezon League Of Legends‘a farklı bir zevk katan görevler bu sezon daha da çeşitlenerek devam edecek. Sezon başlangıcına özel hazırlanmış görevler haricinde özel günler ve etkinlikler için de özel görevler gelecek. Görevleri başarı ile tamamlayan oyuncular oyun içi ifadelerden, özel simgelerden sürprizlerle dolu kapsüllere kadar bir çok ödüle kavuşacak.

Siz League Of Legends‘a gelen güncellemeler hakkında neler düşünüyorsunuz, sizce ne kadar çok değişiklik o kadar iyi mi? Yoksa bu kadar çok değişimin oyunu bozacağını mı düşünüyorsunuz? Bu tür fikirlerinizi facebook grubumuzda paylaşabilirsiniz. İyi oyunlar!

 

Hakkında Sizden Gelenler

Buna da bak!

Disney, Fox İsmini Silmek İstiyor!!!

Disney’in satın alma bölümü son hareketi ile kesinlikle ilginç bir harekete imza attı. Mart 2019’da Disney, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.